قبل از وقوع بحران به صنعت خودروسازی توجه شود

تهران - ایرنا - رییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از معاون اول رییس جمهوری خواست تا قبل از بروز بحران به وضعیت صنعت خودرو توجه شود.

«عزیز اكبریان» روز سه شنبه در مراسم تكریم و معارفه وزیران صنعت و معدن و تجارت پیشین و جدید كه با حضور «اسحاق جهانگیری» در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، افزود: اگر خودرو سازان یا قطعه سازان با همین وضعیت پیش بروند تا سال آینده با بحران مواجه می شوند و زمین می خورند.
وی خطاب به معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: از شما می خواهیم كه سفارتخانه های ایران در كشورهای مختلف بخصوص همسایه در حوزه اقتصادی فعال شوند و از ظرفیت تجار و بازرگانان استفاده كنند.
نماینده مردم كرج در مجلس با یادآوری این كه باید به بخش خصوصی اعتماد كرد، یادآور شد: با توجه به اختیارات تفویضی رهبر معظم انقلاب به سران قوا تصمیمات خوبی در جلسات شورای عالی اقتصادی سه قوه گرفته می شود كه حتی در حد قانون گذاری است.
اكبریان خاطرنشان كرد: در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم كه سخت تر از جنگ نظامی است؛ در این شرایط می توان با اعتماد به بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت این بخش در حوزه های بانكی و گمركی استفاده كرد.
وی ادامه داد: وزیران پیشین این وزارتخانه در شرایط سختی وزارت صمت را برعهده گرفتند و خدمات خوبی انجام دادند و اگر مشكلاتی وجود داشت، وزیر باید پاسخگو باشد؛ در اینجا گاهی وزیران قربانی می شوند.
رییس كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: محمد شریعتمداری وزیر پیشین صنعت، معدن و معدن اقدامات خوبی در این وزارتخانه انجام داد و گزینه خوبی با توجه به مردمی بودنش برای وزارت تعاون بود.
اكبریان با بیان این كه رضا رحمانی وزیر جدید صنعت ، معدن و معدن از دوستان مجلسی ما است، تاكید كرد: وی با این حوزه آشنا است.
سیام * 1053 **1336