بحث درباره سامانه شفافیت در شورای شهر شیراز داغ شد

شیراز-ایرنا- طرح یك فوریتی راه اندازی سامانه شفافیت شهرداری شیراز دوشنبه با مخالفت برخی از اعضا و ترك جلسه از سوی آنها مواجه شد؛ این اقدام جلسه شورا را از رسمیت انداخت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این طرح 6 ماه قبل با پیشنهاد تعدادی از اعضای شورای شهر شیراز برای بررسی در كمیسیون های مربوطه ثبت شده بود كه با طرح یك فوریت در دستور كار شصتمین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز قرار گرفت.
این طرح پیش از این در كمیسیون های اقتصاد و سرمایه گذاری و برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاك شورای شهر شیراز بررسی شده و برای رای گیری به شصتمین صحن علنی این شورا آمده بود.
لیلا دودمان عضو شورای شهر شیراز دوشنبه در این جلسه گفت: با توجه به تحریم های اخیر آمریكا و فشارهای جهانی نمی توان تمام مسائل، مناقصه و مزایده های شهرداری شیراز را به صورت شفاف در سامانه شهرداری شیراز و در دید عموم قرار داد.
سینا بنی زمانی رئیس كمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شورای شهر شیراز كه از موافقان راه اندازی سامانه شفافیت شهرداری شیراز بود در ادامه این جلسه گفت: شفافیت یكی از شعارهای شورای شهر پنجم شیراز بوده و تصویب این طرح به تحقق این وعده كمك شایانی خواهد كرد.
ابراهیم صبوری نایب رئیس شورای شهر شیراز كه در غیاب رئیس این شورا مدیریت جلسه را بر عهده داشت نیز گفت: این طرح باید به كمیسیون مشترك متشكل از اعضای دو كمیسیون اقتصادی و برنامه و بودجه ارجاع و در این باره تصمیم گیری نهایی انجام شود.
این گفته صبوری با مخالفت رئیس كمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شورای شهر شیراز مواجه شد.
سینا بنی زمانی ادامه داد: هر تصمیمی كه قرار است در جلسه دیگر در خصوص این طرح گرفته شود بهتر است كه در همین جلسه گرفته شود و به جلسه ای دیگر موكول نشود.
در ادامه این جلسه، موافقان و مخالفان این طرح به بیان دیدگاه خود پرداختند تا جایی كه بنی زمانی و دودمان سالن جلسات شورای شهر را ترك كردند.
این اقدام باعث شد كه جلسه امروز كه در غیاب احمدرضا دستغیب، احمد تنوری و مهدی حاجتی برگزار شده بود با خروج این دو عضو شورا از رسمیت بیفتد.
نایب رئیس شورای شهر شیراز كه مدیریت جلسه را برعهده داشت 20 دقیقه تنفس اعلام كرد كه در این مدت با پادرمیانی برخی اعضاء شورای اسلامی شهر شیراز دو عضوی كه جلسه امروز را ترك كرده بودند به سالن جلسات بازگشتند و این جلسه ادامه پیدا كرد.
همچنین مقرر شد كه این طرح در كمیسیون مشترك متشكل از اعضای دو كمیسیون اقتصاد و برنامه و بودجه شورای شهر شیراز بررسی و در خصوص آن تصمیم گیری شود.
** موافقت شورای شهر شیراز با فوریت لایحه حمایت از تیم‌ فوتسال بانوان
شورای شهر شیراز در ادامه این جلسه با فوریت لوایح شهرداری برای حمایت از تیم‌های فوتسال بانوان، قشقایی و فجر سپاسی موافقت كرد و همچنین دو فوریتی جمعی از اعضای شورا مبنی بر تسریع و نظارت بر مصوبات شورا با اكثریت آرا تصویب شد.
این طرح دوفوریتی در راستای تسریع در اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر شیراز و نظارت بهینه و عملی‌تر شورای اسلامی شهر بر عملكرد شهرداری، در صحن شورا ارائه شد.
با تصویب این طرح شهرداری شیراز مكلف شد، حداكثر در مدت یك هفته پس از ابلاغ مصوبه شورا توسط رییس شورا به شهرداری، نسبت به ابلاغ مصوبه به زیرمجموعه های تحت نظر خود اقدام و به شورا اعلام كند و گزارش كتبی روند اجرا و پیشرفت مصوبه را در فواصل حداكثر یك ماهه به شورا ارائه دهد.
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با طرح یك فوریتی جمعی از اعضای شورا مبنی بر مساعدت به تیم های فوتسال بانوان شیراز حاضر در لیگ برتر كشوری موافقت كردند.
** خدمات رایگان به هواداران فجر و قشقایی
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز همچنین با طرح یك فوریتی ارائه خدمات رایگان اتوبوس به محل برگزاری بازی تیم های فوتبال فجر شهید سپاسی و قشقایی شیراز نیز موافقت كردند.
در ادامه این جلسه لایحه شهرداری شیراز مبنی بر ادامه بررسی طرح حریم سبز پروژه كوهسار مهدی و تعیین تكلیف حقوق مالكین تصویب شد.
شورای اسلامی شهر شیراز با دوفوریت لایحه‌ی اصلاح بند 50تكالیف بودجه سال97موافقت كرد كه بر مبنای آن شهرداری موظف شد لایحه‌ی اعمال سیاستهای تشویقی وترغیبی جهت بهینه سازی منابع انسانی را در راستای كاهش بخشی از هزینه های موجود در مدت سه ماه تهیه و به شورا ارائه كند.
9873/ 2027

سرخط اخبار استان‌ها