۱۴ آبان ۱۳۹۷،‏ ۲۲:۱۵
کد خبر: 83090538
۰ نفر
ایران در زمینه تولید گوشت تقریبا خودكفاست

قزوین - ایرنا - عضو هیات علمی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد كشاورزی گفت: كشور در زمینه تولید گوشت تقریبا خودكفاست به گونه ای كه 100 درصد مرغ و همچنین 90 درصد گوشت قرمز مورد نیاز در داخل تولید و تامین می شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد كشاورزی قزوین، علی علیزاده روز دوشنبه در همایش نقش پدافند غیرعامل در امنیت غذایی افزود: سالانه 2 میلیون و 100 هزار تن گوشت قرمز به همراه 950 هزار تن تخم مرغ در كشور تولید می شود كه در برخی اوقات شاهد صادرات این محصول نیز هستیم.
وی اظهار داشت: هر ساله همچنین 105 میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی در كشور تولید می شود كه 81 میلیون تن آن زراعی و سایر باغی هستند.
علیزاده در ادامه به اهمیت توجه به پدافندغیرعامل در حوزه كشاورزی اشاره كرد و گفت: در صورت سهل انگاری در این حوزه دشمن می تواند به زیرساخت ها و دستاوردهای كشور در این بخش آسیب وارد كند.
وی اظهار داشت: باید با تهدیدهای دشمن در این حوزه مقابله كنیم چرا كه ضربه زدن به امنیت غذایی كشور یكی از رویكردهای آنان به شمار می رود.
عضو هیات علمی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج وزارت جهاد كشاورزی تاكید كرد: باید كیفیت محصولات غذایی خود را ارتقا ببخشیم و آسیب پذیری آنها را در مقابل تهدیدات انسانی و طبیعی بالا ببریم.
وی با بیان اینكه 13 درصد تولید ناخالص ملی به كشاورزی اختصاص دارد و 13 درصد صادرات غیرنفتی كشور نیز مربوط به این حوزه است، اظهار داشت: در كنار این موارد امنیت غذایی موجب شده تا این حوزه از اهمیت حیاتی و اساسی برخوردار باشد.
3013