عمليات اجرايي پروژه فاضلاب دماوند در دهه فجر آغاز مي شود

تهران – ايرنا - فرماندار شهرستان دماوند از آغاز عمليات اجرايي پروژه فاضلاب اين شهرستان در دهه فجر خبر داد و گفت: آغاز عمليات اجرايي طرح فاضلاب شهرستان به صورت نمادين با حضور رياست محترم جمهور به صورت ويدئو كنفرانس آغاز مي شود.

به گزارش ايرنا، مجيد صفري روز دوشنبه در جلسه بررسي طرح فاضلاب شهر دماوند كه در سالن اجتماعات فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: پروژه فاضلاب شهرستان جزء اولويت هاي شرق استان تهران است و فاضلاب هر شهر را با شهردار و شوراي آن شهر به جمع بندي رسيديم.
وي گفت: آمادگي لازم براي حفاري شبكه را داريم و تكليف تصفيه خانه نيز مشخص شده است.
مجتبي صفدري، مدير عامل آبفاي شرق استان تهران نيز در اين جلسه بيان كرد: تصفيه خانه به روش bot انجام مي شود و اين طرح خريد تضميني پساب را به پيمانكاران خواهد داد كه در سازمان بودجه و برنامه ريزي در حال بررسي است.
وي خاطر نشان كرد: 14 هزار و 700 انشعاب در فاز اول به منظور پيش فروش پيش بيني شده و قصد داريم اين طرح را تا سال 1400 به پايان برسانيم.
مدير عامل آبفاي شرق استان تهران با تاكيد براينكه زير ساخت هاي اين طرح فراهم شده است، گفت: 5 هكتار براي تصفيه خانه دماوند، 14.5 هكتار براي شهر آبعلي و شهر رودهن مشخص شده و دو شهر آبسرد و كيلان نيز جانمايي آن در دستور كار است.
وي با بيان اينكه خريد انشعابات از طريق دفاتر پيشخوان دولت انجام مي شود و پرداخت اقساط 36 ماهه است، گفت: در تلاش هستيم سيستم فروش انشعابات به صورت الكترونيكي باشد تا نيازي به مراجعه حضوري مشتركان نباشد و مبلغ اوليه در هنگام خريد 128 هزار تومان است.
اين مقام مسئول در خصوص ضمانت اجراي تاخير در پرداخت و عدم پرداخت اقساط تصريح كرد: به منظور سرعت بخشي در نقدينگي در صورت تاخير در پرداخت اقساط، مي بايست خسارت پرداخت شود و همچنين در صورت عدم پرداخت 5 قسط به موجب قانون انشعاب قطع خواهد شد.
وي تصريح كرد: وجوه مربوط به نصب انشعابات در اقساط لحاظ شده كه از اين جهت به نفع مشتركين خواهد بود.
تهرام/7246//1348