امباپه ارزشمندترین بازیكن حال حاضر جهان است

تهران- ایرنا- گزارش مركز بین المللی مطالعات ورزشی (CIES) حاكی از آن است كه «كیلین امباپه» ستاره جوان باشگاه پاری سن ژرمن به عنوان تنها بازیكن با ارزشی بیش از 200 میلیون یورو، گرانقیمت ترین فوتبالیست حال حاضر جهان است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، مركز بین المللی مطالعات ورزشی در تازه ترین گزارش خود، ارزش بازیكنان تراز اول جهان را در تمامی پست ها برآورد كرد و در نتیجه آن، امباپه نه تنها در صدر فهرست مهاجمان بلكه رتبه نخست ارزشمندترین بازیكن جهان را نیز از آن خود كرد.
براساس این گزارش، ارزش مهاجم 19 ساله پاری سن ژرمن در ماه اكتبر 23 میلیون یورو افزایش داشته كه موجب پیشی گرفتن وی از «هری كین» مهاجم تیم تاتنهام هاتسپر انگلیس شده است.
امباپه در یك ماه فوق العاده ای كه سپری كرده، 7 بار برای تیم پاریسی موفق به گلزنی شده است، یك پاس گل داده و در بازی های ملی هم برای آبی هایی كه جام طلایی قهرمانی جهان را بالای سر بردند، گلزنی كرده است.
این در حالی است كه اگرچه «لیونل مسی» و «كریستیانو رونالدو» همچنان به روند رو به رشد خود طی سال ها ادامه می دهند اما ظاهرا بالا رفتن سن موجب افول این دو ستاره شده است. در واقع مسی 31 ساله با ارزشی معادل 170.6 میلیون یورو در رتبه ششم فهرست ارزشمندترین بازیكنان جای دارد و رونالدو 33 ساله با 123.6 میلیون یورو حتی در 10 نام نخست این فهرست دیده نمی شود.
ورزشی**3991**9129