۱۴ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۶
کد خبر: 83089806
۰ نفر
از 20 آبان با «رادیو انقلاب»

تهران- ایرنا- دبیر ستاد نكوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی معاونت صدا سازمان صدا و سیما گفت: «رادیو انقلاب» روز یكشنبه 20 آبان‌ماه در ساختمان شهدای رادیو به‌صورت رسمی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از معاونت صدا، «علی رضا حبیبی» افزود: مراسم افتتاح «رادیو انقلاب» ساعت 9:30 صبح یكشنبه 20 آبان با حضور حمید شاه‌آبادی؛ معاون صدای رسانه ملی، جمعی از مسئولان كشوری و لشگری، مدیران شبكه‌های رادیویی، پیشكسوتان انقلاب، خانواده‌های شهدای انقلاب، آزادگان، جانبازان و روحانیون مبارز انقلاب و نخبگان و فرهیختگان برگزار می‌شود.

** ظرفیت های جدید
حبیبی در تبیین سیاست ها و محورهای برنامه سازی در رادیو انقلاب گفت: این شبكه رادیویی در راستای رسالت ذاتی خود و با عنایت به نكوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در پی اتخاذ سیاست‌های معاونت صدای رسانه ملی در راستای برنامه‌سازی و تولید محتوا با بهره گیری از ظرفیت های جدید حوزه های تولید پیام و انتشار آن، برای سومین سال در پانزدهم بهمن ماه 1396 به صورت موقت راه اندازی شد و تاكنون نیز پشتیبان شبكه های رادیویی بوده است.
وی تبیین هویت و ماهیت انقلاب اسلامی و معرفی كارنامه چهل ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با رویكردهای ظرفیت سازی، برندسازی، كیفی سازی و جریان سازی با موضوع انقلاب اسلامی را از اهداف اصلی این شبكه رادیویی دانست.
حبیبی ادامه داد: رادیو انقلاب برای تولید برنامه‌ها، نه تنها به تولیدات مشترك با شبكه های رادیویی و تلویزیونی اقدام كرده بلكه تولیدات ویژه رادیو انقلاب را با مراكز استانها، شبكه‌های تلویزیونی، معاونت سیاسی در دستور كار خود قرار داده است.

** از افتتاح رادیو تا رونمایی كتاب
دبیر ستاد نكوداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح كرد:همزمان با راه‌اندازی رادیو انقلاب از كتاب «روز شمار انقلاب» كه با همكاری مركز پژوهش‌های اسلامی‌ صدا و سیما تولید شده ،رونمایی می‌شود.
وی تجلیل از برنامه‌سازان مسابقه آنونس و بسته‌های كوتاه رادیویی، رونمایی از لوح برنامه‌های تولیدی شنبه‌های انقلاب با همكاری جنبش ملی پاسداشت انقلاب اسلامی، رونمایی از لوح تولیدات رادیویی شبكه‌های معاونت صدا، رونمایی از تولیدات جدید رادیو انقلاب و رونمایی از لوح منتخب برنامه‌های مسابقه محور را از دیگر برنامه‌ها‌ی پیش بینی شده در این مراسم برشمرد.
فراهنگ **خ.ع** 1055