۱۴ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۴۳
کد خبر: 83089557
۰ نفر
كمترين نرخ بيكاري كشور مربوط به همدان است

همدان- ايرنا- مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي همدان گفت: مركز آمار ايران چكيده نتايج طرح آمارگيري نيروي كار در تابستان 97 را منتشر كرد كه بر اين اساس كمترين نرخ بيكاري كشور مربوط به اين استان است.

احمد توصيفيان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: نرخ بيكاري كشور در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته به 12.2 درصد رسيده و بر اساس اين گزارش استان همدان با نرخ 6.5 درصد داراي كمترين نرخ بيكاري كشور در تابستان 97 بوده است.
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي همدان با اشاره به اينكه در چند سال اخير تعداد متقاضيان كار در استان و كشور افزايش يافته است اظهار داشت: با اين رشد جمعيت بيكاران، نرخ بيكاري كشور از 11.5 درصد در تابستان 96 به 12.2 درصد در تابستان 97 افزايش يافته است اما نرخ بيكاري استان همدان از 9.7 درصد در تابستان 96 به 6.5 درصد در تابستان 97 كاهش يافته است.
توصيفيان گفت: اين آمار نشان مي دهد كه نرخ مشاركت اقتصادي جمعيت ده ساله و بيشتر كشور از 40.7 درصد در تابستان 96 به 40.9 درصد در تابستان 97 افزايش يافته است.
وي اضافه كرد: نرخ بيكاري در تابستان 97 در استان هاي مختلف متفاوت بوده است به طوريكه نرخ بيكاري در 14 استان كشور از ميانگين نرخ بيكاري در كل كشور بالاتر و در 17 استان كشور از ميانگين نرخ بيكاري در كل كشور پايين تر بوده است.
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان همدان افزود: براساس اطلاعات مركز آمار ايران با مقايسه نرخ بيكاري تابستان 97 با مدت مشابه سال گذشته، مشخص مي شود كه نرخ بيكاري در 21 استان كشور افزايش و در 9 استان كشور از جمله استان همدان كاهش يافته است.
وي تاكيد كرد: اين دستاورد نتيجه كار جمعي تيم اقتصادي استان، تلاش هاي استاندار همدان و همكاري نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي بوده است.
7523/2087