درخشش شطرنج بازان جوان ايران در تورنمنت هاي بين المللي

تهران – ايرنا - پنج شطرنج باز جوان ايران در تورنمنت هاي مختلف بين المللي كه در كشورهاي روسيه، فرانسه و آلمان برگزار مي شود، توانستند نتايج چشمگيري كسب كنند.

به گزارش ايرنا به نقل از فدراسيون شطرنج، در پايان 9 دور رقابت هاي شطرنج يادبود «چيگورين» كه با حضور 301 شطرنج باز از 20 كشور جهان كه در روسيه برگزار شد، «پويا ايدني» شطرنج باز جوان ايراني با كسب 8 امتياز از 9 مسابقه به عنوان قهرماني اين دوره از مسابقات دست يافت. «پرهام مقصودلو» ديگر بازيكن شايسته كشورمان در اين دوره از مسابقات هم امتياز با نفر سوم و به علت پوئن شكني كمتر در جايگاه نهم قرار گرفت.
بيست و پنجمين دوره رقابت‌هاي شطرنج يادبود چيگورين 2018 از 5 تا 13 آبان ماه در سن پترزبورگ با حضور دو نماينده ايران (مقصودلو و ايدني) پيگيري شد.
همچنين «عليرضا فيروزجا» ديگر شطرنج باز نوجوان ايراني در مسابقات آزاد آلمان كه با حضور 496 شطرنج باز از 33 كشور برگزار شد، هم امتياز با نفر اول با كسب 7.5 امتياز در جايگاه سوم ايستاد. «ايگور كوالنكو» و «گابور پپ» هر دو با 7.5 امتياز و به لطف پوئن شكني در رده هاي اول و دوم قرار گرفتند.
«سارا خادم الشريعه» در مسابقات «كپ د اگ» فرانسه با كسب 7 امتياز از 9 بازي، به دومي مشترك (پوئن شكني پنجم) دست يافت. «خادم الشريعه» با عملكرد فوق العاده ضمن افزايش 18.1 واحدي ريتينگ خود با دست يافتن به 2466 واحد ريتينگ در رده بندي زنده جهاني برترين شطرنج بازان بانوي جهان در رده بيست و سوم ايستاد.
همچنين روز گذشته «مبينا علي نسب» در رقابت‌هاي شطرنج قهرماني بانوان جهان امروز كه در روسيه برگزار مي شود، با يك پيروزي و يك تساوي در مجموع 1.5 در برابر 0.5 توانست بر 'اليزابت پتز' آلماني غلبه كند و به دور بعدي صعود كرد.
مسابقات شطرنج قهرماني بانوان جهان 2018 از 11 آبان ماه تا 2 آذر به ميزباني روسيه در شهر «خانتي مانسيسك» برگزار مي شود. 64 شطرنج‌باز از كشورهاي جهان به صورت تك حذفي با هم رقابت مي‌كنند و علي نسب تنها نماينده ايران در اين مسابقات است.
ورزشي ** 2052**1584

سرخط اخبار ورزش