سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری بزودی تصویب می شود

شهركرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری این استان پس از بررسی های بیشتر كارشناسی طی 2 هفته آینده تصویب می شود.

به گزارش ایرنا، اقبال عباسی یكشنبه شب در كارگروه تخصصی اشتغال تاكید كرد: كلیات سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری استان آماده شده و مسئولان اجرایی موظفند حداكثر تا 2 هفته دیگر میزان تعهد ایجاد اشتغال خود را براساس این سند مشخص و نسبت به اظهار نظر در خصوص تایید یا اصلاح آن اقدام كنند.
وی همچنین به برخی مدیران در خصوص چگونگی روند تهیه سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری استان دستورهای لازم را صادر و تصریح كرد: دستگاهی كه قرار است بیشترین شغل را ایجاد كند، باید در این زمینه كارها را با سرعت اجرایی كند.
عباسی یادآور شد: مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط با تهیه سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری باید دنبال مشاور این طرح می رفتند و سهم اشتغالزایی خود را پیگیری می كردند.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: پس از تصویب این سند، مدیران موظفند نسبت به تحقق میزان تعهد ایجاد اشتغال مرتبط با حوزه خود اقدام كنند.
وی گفت: براساس سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری باید در طول برنامه ششم توسعه از سال 1396 تا 1400 زمینه ایجاد اشتغال برای 50 هزار نفر با 100 هزار میلیارد ریال محقق شود.
عباسی تاكید كرد: از این تعداد تاكنون برای 15 هزار نفر با 20 هزار میلیارد ریال اشتغالزایی شده است.
وی افزود: پیش بینی هزینه 80 هزار میلیارد ریالی باقیمانده برای ایجاد اشتغال 35 هزار نفر دیگر تا سال 1400 با نوسانات بازار ارز و اقتصاد كنونی كشور بسیار ناچیز است.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح كرد: رئیس و كارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در نشست های جداگانه با مدیران دستگاه های اجرایی و مشاوران طرح پس از مشخص شدن سهم واقعی ادارات در ایجاد اشتغال نسبت به گرفتن تعهدهای لازم از مدیران اقدام كنند.
وی یادآور شد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی میزان ایجاد اشتغال و نیاز مالی آن را برای هر دستگاه اجرایی در استان مشخص و پس از تفاهم نسبت به پیگیری اقدام لازم را انجام دهد.
عباسی اظهار داشت: پس از 2 هفته بررسی كارشناسی و رفع اشكالات احتمالی در سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری نسبت به تصویب آن در كارگروه تخصصی اشتغال استان اقدام می شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: برای تهیه سند راهبردی اشتغال و سرمایه گذاری استان از توان یك گروه مشاور علمی قوی در قالب بخش خصوصی استفاده شده است.
طهمورث الیاسی بختیاری تاكید كرد: در این طرح سهم ایجاد اشتغال هر دستگاه اجرایی و هزینه مالی مورد نیاز آن پیش بینی و مشخص شده است.
وی افزود: با تصویب و اجرای این سند، وضعیت اشتغالزایی، كاهش نرخ بیكاری و رونق اقتصادی استان متحول می شود.
به گزارش ایرنا، براساس آخرین گزارش مركز آمار ایران نرخ بیكاری چهارمحال و بختیاری در بهار امسال 22.8 درصد اعلام شد.
7362/2097

سرخط اخبار استان‌ها