سخنگوي انصارالله: ائتلاف سعودي-آمريكايي ازهم گسيخته است

تهران – ايرنا – 'محمد عبدالسلام' سخنگوي انصارالله يمن روز يكشنبه ائتلاف سعودي-آمريكايي متجاوز به يمن را يك ائتلاف ناتوان و ازهم گسيخته توصيف كرد.

به گزارش پايگاه خبري المسيره يمن، محمد عبدالسلام در توئيتي نوشت: ائتلاف سعودي با وجود افزايش حملات هوايي به الحديده، ناتوان از هرگونه پيشروي در اين منطقه است.
وي اضافه كرد: آنچه كه درباره عمليات پياده كردن نيرو در صعده بيان شده، نمايشي مضحك است كه طي چهار سال گذشته از اين ائتلاف تنها جنايت و كشتار برجاي مانده است.
سخنگوي انصارالله يمن همچنين پايداري مردم يمن و نيروهاي ارتش و كميته هاي مردمي را ستود.
پيش تر برخي از رسانه هاي وابسته به عربستان سعودي مدعي شده بودند كه نيروهاي اين ائتلاف در عملياتي با پياده كردن نيرو در عمق صعده يمن نفوذ كردند كه اين ادعا از سوي نيروهاي يمني رد شد.
در همين حال 'يحيي سريع' سخنگوي نيروهاي مسلح يمن با تاكيد بر شكست تلاش هاي دشمن براي نفوذ به سامانه دفاعي نيروهاي يمني در ساحل غربي به رغم پشتيباني دريايي و هوايي آنها ظرف 48 ساعت گذشته، از كشته يا زخمي شدن صدها متجاوز و انهدام شمار زيادي خودرو و تجهيزات نظامي خبر داد.
سخنگوي نيروهاي مسلح آمار كشته هاي متجاوزان و مزدوران آنها را در روز جمعه 70 تن و زخمي ها را 101 تن اعلام كرد.
اين درحالي است كه 28 زره پوش و خودروي آنها نيز منهدم شد.
وي آمار كشته هاي روز شنبه متجاوزان در ساحل غربي را 43 تن از جمله 8 سوداني و 55 زخمي و انهدام 14 زره پوش اعلام كرد.
عربستان از روز ششم فروردين سال 94 در قالب ائتلافي از چند كشور عربي و با كمك و چراغ سبز آمريكا، حملات گسترده اي را عليه يمن، فقيرترين كشور عربي آغاز كرد تا به بهانه بازگرداندن منصور هادي رئيس جمهوري مستعفي اين كشور به قدرت، به اهداف و زياده خواهي هاي سياسي خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز سعودي ها به يمن تاكنون منجر به كشته شدن بيش از 16 هزار يمني بي گناه و ويراني اين كشور شده است.
شبك**9365**1392