هفت هزار زائر خارجي اربعين از مرز آستارا بازگشتند

آستارا - ايرنا - مدير پايانه مرزي آستارا از بازگشت هفت هزار زائر خارجي اربعين از مرز اين شهرستان به كشورهاي خود خبر داد.

جلال ديانسايي روز يكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: از 10 تا 13 آبان حدود هفت هزار زائر خارجي اربعين از جمهوري آذربايجان و روسيه با 105 دستگاه اتوبوس، هشت دستگاه ميني بوس و 73 دستگاه سواري از مرز آستارا به كشورهاي خود بازگشتند.
وي اظهار داشت : تدابير لازم براي بدرقه اين زائران انديشيده شده و غرفه هاي نماز و پذيرايي موكب ها فعال است.
وي با بيان اين كه امسال حدود 12 هزار زائر خارجي اربعين از مرز آستارا به كربلا عازم شده بودند كه تا پايان هفته جاري باز مي گردند و پيش بيني مي شود تعدادي از زوار كه از مرز بيله سوار به كربلا رفته بودند نيز از مرز آستارا به كشورهاي خود بازگردند.
جمشيد مهدوي رئيس كميته استقبال ستاد اربعين آستارا نيز گفت: با مشاركت خادمان آستان امام زادگان و بسيجيان آستارا 12 هزار بسته فرهنگي شامل مهر، تسبيح، سجاده، نبات و عكس بين الحرمين در موكب پايانه مرزي هنگام بدرقه زائران توزيع مي شود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان، سومين مرز پرتردد كشور است و سالانه نزديك به 800 هزار مسافر داخلي و خارجي از آن تردد مي كنند.
7105 / 7124 /6030