ايستادگي تنها راه عقب نشاندن دشمن است

بيرجند - ايرنا - توليت آستان قدس رضوي گفت: 13 آبان به همه ملت ها آموخت كه ايستادگي و مقاومت تنها راه عقب نشاندن دشمن است.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام و المسلمين سيد ابراهيم رئيسي روز يكشنبه در جمع راهپيمايان 13 آبان در ميدان قدس بيرجند افزود: 13 آبان روز بسيار مهمي در تاريخ مبارزات ملت ايران است كه نشان داد كوتاه آمدن، دشمن را وادار به عقب نشيني نمي كند بلكه او را در روحيه استكباري مصمم تر خواهد كرد.
وي با يادآوري مقاومت ايران در جنگ تحميلي و مبارزه با داعش گفت: برخي افراد از تحريم ها نيز هراس داشتند اما نظام تحريم ها چه برجام مي شد يا نمي شد به هم مي ريخت.
نماينده مردم خراسان جنوبي در مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت: اكنون كه آمريكايي ها با روحيه استكباري از برجام بيرون آمدند اروپايي ها نيز نمي خواهند مطابق خواست ملت ايران عمل كنند لذا نبايد منتظر برجام اروپايي باشيم.
وي گفت: ملت بزرگ ايران نشان داده كه با تدبير، اقتصاد مقاومتي، اقتدار و عزت مي تواند كشور را اداره كند.
رئيسي با بيان اينكه دشمني آمريكايي ها همواره بوده و ادامه دارد تصريح كرد: ما در مقابل استكبار جهاني كوتاه نمي آييم.
وي گفت: همانگونه كه رهبر معظم انقلاب فرمودند اينها عهدشكن هستند و حتي كساني كه در دل فكر مي كردند ممكن است اتفاقي با آنها بيافتد، امروز فهميده اند كه به هيچ عنوان به امضا و ميثاق آنها نمي شود اعتماد كرد.
توليت آستان قدس رضوي با تاكيد بر اينكه مولفه مهم اقتدار ما، مردم هميشه در صحنه است گفت: اين حجم عظيم نيروي انساني متراكم و فرهيخته مي توانند به اقتصاد فضاي مجازي، دريا، سنگ و فرهنگ وارد شوند و از تجربه بسياري از كشورها كه اين راه ها را رفته اند نيز بهره مند شوند.
وي تاكيد كرد: مي توان با اتكا به خدا، ذخاير عظيم و نيروي انسان كارآمد چشم از بيگانه بريد و به توانايي هاي ملت بزرگ ايران چشم دوخت.
حجت الاسلام رئيسي افزود: كشور ايران تاكنون صدمات زيادي را از توجه به بيگانه متحمل شده اما بايد دانست كه بيگانگان تاكنون براي كسي كاري نكرده اند و نخواهند كرد.
وي با بيان اينكه تجربه نشان داده هر جا مقاومت كرديم آنجا عرصه پيروزي بوده است گفت: لبنان نيروي هوايي و دريايي و نيروي زميني آنچناني ندارد اما با اراده مصمم موشك ها را به سمت اسرائيل مي فرستد و رژيم صهيونيستي امروز سر جاي خود نشسته است.
نماينده مردم خراسان جنوبي در مجلس خبرگان رهبري با مقايسه وضعيت لبنان در دوراني كه حزب الله حضور نداشت گفت: لبنان و حزب الله از موضع اقتدار ايستادگي كرد و فلسطيني ها نيز در چهار انتفاضه آموختند كه تنها راه مقابل دشمن ايستادگي است نه تسيلم شدن و كنار آمدن.
وي با يادآوري جنايت هاي آمريكا عليه مردم خودش اظهار داشت: جنايات آنها عليه حقوق انسان ها فوق العاده است و اگر دادگاهي عادلانه در دنيا تشكيل شود بايد مدعيان به عنوان ناقضان حقوق بشر محاكمه شوند.
رئيسي از حركت دانشجويان در تسخير لانه جاسوسي به عنوان انقلاب دوم ياد كرد و گفت: انقلاب اول نفي استبداد داخلي و انقلاب دوم نفي استعمار خارجي بود و اين دو انقلاب مكمل يكديگر براي خنثي شدن توطئه هاي آمريكا محسوب مي شود.
وي ادامه يافتن توطئه هاي دشمن در هشت سال جنگ تحميلي را يادآور شد و افزود: وقتي دشمنان ديدند جنگ سخت برايشان پر هزينه بوده و ثمره نداشت لذا جنگ نرم را با امپراطوري خبري و رسانه ها راه انداختند و با حركت نرم فزاري باورهاي مردم را هدف قرار دادند.
رئيسي به شروع حركت سوم دشمنان بعد از نااميدي از جنگ سخت و نرم اشاره كرد و گفت: در تمام اين حركت ها آنچه آمريكا با همراهي اروپا دنبال مي كند فشار آوردن بر ملت ايران در تلفيقي از جنگ سخت و نرم است.
وي يادآور شد: دشمنان با جنگ اقتصادي، رواني و رسانه اي مي خواهند ملت ايران را دچار ياس و نااميدي كند و بفهمانند كه همچنان براي ملت ها و كشورها تصميم مي گيرند، اما تجربه 40 ساله ثابت كرده كه ملت حق خواه ايران اسلامي در همه صحنه ها حرفي برتر دارد.
نماينده مردم خراسان جنوبي در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به توطئه هاي آمريكا در منطقه گفت: آمريكا در اين توطئه ها موفق نبود اما ملت ايران خواست و پيروز هم شد.
وي گفت: اين اعتراف رسمي دولتمردان آمريكايي است كه هفت هزار ميليارد دلار هزينه كرديم و در آخر هيچ دستاوردي نداشتيم.
حجت الاسلام رئيسي با بيان اينكه ممكن است هر انساني دچار روحيه خودبزرگ بيني شود افزود: تمامي مكاتب الهي براي اين آمدند كه انسان را دعوت به بندگي خدا كنند تا از تفرعن بپرهيزد.
وي اظهار داشت: انقلاب اسلامي پرچم توحيد را برفراشت و اساس آن نيز عبوديت پروردگار و رها شدن انسان از بندگي مستكبران بود.
توليت آستان قدس رضوي گفت: زياده خواهان و مستكبران وجود رهبران و جواناني كه دم از خدا بزنند را بر نمي تابند و همين افراد بودند كه از روز اول مقابل انقلاب اسلامي صف آرايي كردند.
وي بيان كرد: پيروزي انقلاب اسلامي نفي استبداد بود و اگرچه حكومت ستمشاهي را به زير كشيده شد اما همچنان مستكبران در سفارت آمريكا به عنوان لانه جاسوسي عليه ملت ايران مشغول توطئه بودند.
رئيسي افزود: آنچه ما در منطقه مي گوييم اين است كه ملت هاي منطقه به بركت خون شهيدان بيدار شدند.
وي راهپيمايي عظيم اربعين را نمونه اي از بيداري اسلامي عنوان كرد و گفت: حضور بيش از 15 ميليون جمعيت با فرياد لبيك يا حسين (ع) بي نظير است.
توليت آستان قدس رضوي اظهار داشت: قيام امام حسين (ع) براي جهل زدايي از جامعه بود و يكي از جلوه هاي عاشورا همين انقلاب اسلامي ايران است.
وي با بيان اينكه خداوند هرگز از خون شهدا نمي گذرد گفت: همين مردم خراسان جنوبي كه به استاني فرهيخته مشهور است مي تواند تحليل كند كه كشور مقابل مستكبران چه موقعيتي دارد.
راهپيمايي 13 آبان روز ملي مبارزه با استكبار جهاني همزمان با سراسر كشور در استان مرزي خراسان جنوبي و در شهر بيرجند از ميدان ابوذر تا ميدان قدس برگزار شد.
9893*3028