آرسنال از شكست برابر لیورپول گریخت

تهران - ایرنا - تیم آرسنال شنبه شب و در حساس ترین دیدار هفته یازدهم لیگ برتر انگلیس از شكست برابر لیورپول گریخت.

به گزارش ایرنا، این دو تیم امشب در ورزشگاه «اتحاد» به رغم كسب تساوی یك بریك بازی جذاب و دیدنی را به نمایش گذاشتند.
سرعت گردش توپ در این دیدار بسیار بالا و بازیكنان دو تیم بارها در محوطه جریمه حریف در موقعیت گلزنی قرار گرفتند كه به دلیل عكس العمل به موقع مدافعان و دروازه بانان تنها دو بار توپ از خط دروازه ها عبور كرد و مهاجمان در اكثر حملات ناكام بودند.
در دقایق ابتدایی نیمه نخست، شاگردان امری با بهره مندی از امكانات میزبانی ابتكار عمل را در اختیار گرفته و به روی دروازه حریف حملات متعددی را طراحی كرده كه البته این حملات برای آنان ثمری نداشت.
در نقطه مقابل بازیكنان لیورپول با صبر و حوصله رفته رفته بر جو بازی حاكم شدند و در ادامه آنان بودند كه به دروازه تیم میزبان نزدیك شده و خطراتی را برای سنگربان این تیم ایجاد كردند.
مهم ترین اتفاق دراین نیمه گلزنی «سادیو مانه» برای تیم لیورپول بود كه كمك داور این دیدار آن را به دلیل خطای آفساید نپذیرفت، البته به نظر می رسید كمك داور در این صحنه دچار اشتباه شد و به اشتباه پرچم زد.
نیمه دوم باز هم دو تیم بازی را با سرعت بالا آغاز كردند، اما درحالیكه تیم آرسنال تیم برتر میدان بود برخلاف جریان بازی این تیم لیورپول بود كه به گل رسید.
در دقیقه 61 مدافعان لیورپول حمله بازیكنان آرسنال را دفع و توپ را به خط حمله خود سپردند و بدنبال اشتباه مسلم «لنو» سنگربان تیم آرسنال در دفع توپ، «جیمز میلنر» هافبك با تجربه لیورپول در موقعیت گلزنی قرار گرفت و با شوتی سنگین توپ برگشتی را درون دروازه توپچی های لندنی جای داد و تیمش را پیش انداخت.
در ادامه حملات بازیكنان تیم آرسنال گسترده تر از قبل شد و بازیكنان این تیم سرانجام در دقیقه 82 با گلزنی «آلكساندر لاكازت» بازی را به تساوی كشاندند.
لاكازت در این دقیقه از سمت چپ وارد محوطه جریمه لیورپول شد و با یك حركت انفرادی مدافعان حریف را از جریان بازی خارج و با شوت دقیق دروازه «آلیسون بكر» سنگربان ملی پوش و برزیلی لیورپول را گشود.
در ادامه این دیدار اتفاق خاصی روی دروازه دو تیم اتفاق نیفتاد و بازی با همین نتیجه تمام شد.
تیم آرسنال با كسب یك امتیاز این دیدار 23 امتیازی شد اما همچنان در مكان چهارم جدول رده بندی این رقابت ها باقی ماند.
تیم لیورپول نیز با كسب یك امتیاز این دیدار با 27 امتیاز به صورت موقت در صدر جدول رده بندی این رقابت ها قرار گرفت.
تركیب تیم آرسنال:
لنو، بیرین، مصطفی، هولدینگ، كولاسیناچ، توریرا، ژاكا، میخیتاریان، اوزیل، اوبامیانگ، لاكازت.
تركیب تیم لیورپول:
آلیسون،آرنولد،فن دایك، گومز، رابرتسون، فابینیو، میلنر، واینالدوم، مانه، محمد صلاح، فرمینو.
ورزشی **9144**شبس**1613