نشانه‌های افول قدرت آمریكا آشكار شده است

اسلام آباد - ایرنا -رسانه های پاكستانی با انتشار سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان، نوشتند:رهبر ایران با تحلیل اوضاع بین الملل در عرصه كنونی گفت كه نشانه ‌های افول قدرت آمریكا در جهان آشكار شده است.

به گزارش ایرنا رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استكبار در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان با اشاره به شكست شیطان بزرگ در تحقق هدف اصلی توطئه های ۴۰سال اخیر آن یعنی بازگشت به سیطره دوران رژیم ستم شاهی در ایران تأكید كردند: افول امریكا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده است.
«رادیو پاكستان» گفت :رهبر ایران در سخنان روز شنبه خود در جمع دانش آموزان گفت كه سیاست های ایالات متحده آمریكا به ویژه «دونالد ترامپ» با مخالفت جهانی روبرو شده است.
این رسانه افزود:آیت الله علی خامنه ای در خصوص تحریم ، فشار و تلاش های واشنگتن بر صنعت نفت ایران، هدف این تحریم ها را فشار بر جمهوری اسلامی برای مذاكره و عقب كشیدن از آرمان های ملت خواند.
رادیو پاكستان در پایان خبر خود در این خصوص افزود :با این حال، آمریكا موافقت كرده كه به هشت كشور از جمله متحدان نزدیك خود مانند كره جنوبی و ژاپن و همین طور هند اجازه دهد كه پس از اعمال دور دوم تحریم‌ها بر ایران در هفته آینده، به خرید نفت از ایران ادامه دهند.
روزنامه پرشمارگان «داون» پاكستان نیز نوشت : آیت الله خامنه ای رهبر ایران با یادآوری افول امریكا به كسانی كه به سازش با امریكا گرایش دارند،گفت كه بیهوده نقشه بی اساس و بی پایه نكشند، زیرا زوال امریكا یك واقعیت است.
این روزنامه افزود:آمریكا نمی تواند به اهداف خود در مقابله با ایران دست بیابد و طرف بازنده خواهد ماند.
«داون پاكستان» اضافه كرد:رهبر ایران كه سخنانش از تلویزیون این كشور پخش می شد، گفت كه رویارویی و مبارزه بین ایران و آمریكا 40 سال است كه ادامه دارد و دشمنان ایران از شیوه های مختلف نظامی و اقتصادی گرفته تا جنگ اطلاعاتی استفاده می كنند.
«به عقیده رهبر ایران هدف اصلی واشنگتن از سیاست های ضد ایرانی این كشور تلاش آمریكا برای تسلط دوباره بر ایران است كه پس از پیروزی انقلاب اسلامی از دست داد.
تلویزیون «جیو تی وی» و «دنیای پاكستان» نیز با بازنشر این سخنان در بخش های خبری خود گفتند:به گفته رهبر جمهوری اسلامی ایران، در چالش ۴۰ ساله امریكا و ایران حقیقت مهمی وجود دارد كه گاهی از دیده ها پنهان می ماند و آن اینكه، طرف پیروز در این چالش، جمهوری اسلامی ایران و طرف مغلوب، آمریكا بوده است.
این دو رسانه تلویزیونی افزودند:رهبر ایران، هدف اصلی امریكا در 40 سال گذشته را سیطره مجدد بر ایران خواند و گفت كه با وجود همه تلاش ها و توطئه ها، آمریكا نتوانسته است به این هدف دست پیدا كند.
شبس**آساق**6125** 1917