صلح دو خانواده در قلعه گنج بخشش قاتل را به همراه داشت

جیرفت - ایرنا - صلح و سازش بین دو خانواده كریمی و عاشوری از طایفه لَرجازی شهرستان قلعه گنج پس از 17 سال، بخشش قاتل را به همراه داشت.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان كرمان عصر شنبه در آیین برقراری صلح و سازش بین دو خانواده كریمی و عاشوری از طایفه لرجازی گفت: همه ما باید در موارد اینچنینی، با گذشت و برادری، صلح و آشتی را در بین طوایف و قبایل منطقه برقرار كنیم.
احمد حمزه افزود: وظیفه ما مسلمان ها این است كه صلح و آشتی را در بین یكدیگر به وجود آوریم و چنانچه اختلاف و نزاعی را در بین همشهریان و یا طوایف همشهری خودمان مشاهده كردیم قبل از اینكه اختلافات بیشتر شود باید از وقوع و بروز خشونت ها و نزاع ها كه عواقب جبران ناپذیری در پی خواهد داشت جلوگیری كنیم.
امام جمعه قلعه گنج نیز در این مراسم اظهار داشت: هدف شوراهای حل اختلاف، معتمدان و كمیته صلح شهرستان، ریشه یابی نزاع ها و درگیری ها و برقراری صلح و آشتی میان طوایفی است كه با یكدیگر كدورت و خصومت دارند.
حجت الاسلام احمد نجنو افزود: با توجه به نشست های متعددی كه با خانواده مقتول، با رایزنی و میانجیگری معتمدان شهرستان برگزار شد و با مشورت سران طوایف و ریش‌ سفیدان، پس از 17 سال صلح و سازش بین این دو خانواده برقرار شد.
وی ادامه داد: امروز خانواده مقتول، قاتل برادر خودشان را بخشیدند و خداوند و همه ما از این بخشش و گذشت خشنود و راضی شدیم.
به دنبال نزاع و اختلافی كه 17 سال قبل و در سال 1380 بین دو نفر از طایفه لر جازی رخ داد، احمد كریمی به قتل رسید و قاتل نیز روانه زندان شد اما با میانجیگری برخی از سران طوائف قلعه گنج ازجمله مراد جهانگیری و عیسی احمدی و گذشت و بخشش خانواده كریمی و ورثه مرحوم پنجی به عنوان خانواده مقتول، قاتل را بخشیدند و صلح و آشتی بین دو خانواده برقرار شد.
شهرستان قلعه گنج از جمله مناطق محروم كشور بشمار می رود كه در 420 كیلومتری جنوب كرمان واقع شده است.
9875/7429/ 5054