آيت الله ملك حسيني شخصيتي جامع از شجاعت، علم ومعنويت بود

ياسوج - ايرنا-مديركل آموزش وپرورش كهگيلويه وبويراحمد گفت: عالم رباني و مجاهد نستوه آيت الله سيد كرامت الله ملك حسيني نماينده سابق و فقيد اين استان در مجلس خبرگان رهبري داراي شخصيتي جامع و كم نظير از علم، اخلاق، معنويت، معرفت و شجاعت در خطه جنوب كشور بود.

به گزارش ايرنا، هادي زارع پور روز شنبه با حضور بر مزار اين عالم رباني و گراميداشت ششمين سالگرد ارتحال ملكوتي آن روحاني وارسته اظهار داشت: مرحوم آيت الله ملك حسيني در علوم گوناگون از جمله فقه، اصول و تاريخ صاحب نظر بودند.
وي بر ضروت نكوداشت و توجه به شناخت بيش از پيش جايگاه عالمان ديني و علمي در سطح جامعه گفت: تجربه نشان داده كه هرگاه بزرگان و عالمان ديني خود را تكريم و قدر دانسته‌ ايم به همان ميزان جامعه نيز كمتر دچار لغزش‌ و چالش‌ شده است.
مديركل آموزش و پرورش كهگيلويه وبويراحمد گفت: امروز بيش از هر زمان ديگري بايد الگوهاي واقعي جامعه به ويژه در عرصه هاي علمي ، ديني و دانشگاهي به جامعه معرفي شوند كه آيت الله ملك حسيني از مصاديق بارز اين الگوهاست.
وي ابراز داشت: آيت الله ملك حسيني وارث شجاعت حسيني و در عين حال آغاز گر نكوداشت آيين‌هاي معنوي و ديني و تكريم اهل بيت (ع) در استان‌هاي فارس و كهگيلويه و بويراحمد بود.
زارع پور تصريح كرد: شجاعت، عفت، حكمت و عدالت باهم در وجود اين عالم رباني و دانشمند فرزانه نهادينه و متجلي بود.
وي آيت الله ملك حسيني با ويژگي‌هاي ممتاز شخصيتي و فضايل اخلاقي را الگوي فراموش ناشدني و گنجينه‌اي ارزشمند در خطه جنوب و حتي كشور دانست.
مديركل آموزش و پرورش كهگيلويه وبويراحمد امروز بهمراه جمعي از مديران و كاركنان اين اداره كل، مسئولان آموزش و پرورش شهرستان بويراحمد و عشاير استان با حضور در كنارمزار عالم رباني آيت الله ملك حسيني با قرائت فاتحه و نثار گل ياد و خاطره آن روحاني نستوه و نماينده فقيد ولي فقيه در استان را گرامي داشتند.
آيت الله سيد كرامت الله ملك حسيني نماينده فقيد و سابق ولي فقيه در كهگيلويه و بويراحمد و نماينده مردم اين استان در مجلس خبرگان رهبري سال 1303 در خانواده‌اي متدين و اهل علم در روستاي گوشه از توابع شهرستان بويراحمد متولد شد.
اين عالم رباني 12 آبان سال 1391در سن 88 سالگي دار فاني را وداع گفت.
3016/1662