سرپرست فدراسیون كشتی به زودی معرفی می شود

كرمانشاه - ایرنا - یك عضو شورای فنی تیم های ملی كشتی ایران گفت: به زودی و احتمالا ظرف چند روز آینده سرپرست جدید فدراسیون كشتی معرفی خواهد شد.

محمدحسین محبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: سرپرست فدراسیون كشتی از طرف وزارت ورزش و جوانان به شورای فنی تیم های ملی كشتی ایران معرفی و در صورت تائید اعضای این شورا، كارش را به مدت سه ماه آغاز خواهد كرد.
وی با بیان اینكه هنوز گزینه ای برای سرپرستی فدراسیون كشتی از سوی وزارت وزرش و جوانان به شورای فنی معرفی نشده است، گفت: نظر شخصی من این است كه امیررضا خادم و یا امیر عفراتی می توانند گزینه های مناسبی در شرایط فعلی برای سرپرستی این فدراسیون باشند.
محبی همچنین با اشاره به پذیرش استعفای رسول خادم، این كار وی را اقدامی نامعقول و نسنجیده توصیف كرد و گفت: با توجه به اینكه وی حدود 6 ماه پیش نیز استعفا كرده و دوباره مسئولیت فدراسیون كشتی را برعهده گرفت برای وی دادن استعفای دوباره كار درستی نبود.
رئیس هیات كشتی كرمانشاه گفت: چنین كارهایی در شرایطی كه كشتی ما به آرامش نیاز دارد به ضرر این رشته است و می تواند حواشی و چالش هایی ایجاد كند، هرچند افراد توانمند زیادی هستند كه می توانند فدراسیون را به خوبی اداره كنند.
رییس هیات كشتی استان كرمانشاه، مشكلات مالی فدراسیون را از مهمترین دلایل استعفای خادم عنوان و اظهار كرد: پیش از مسابقات جهانی تیم ملی به دلیل همین مشكل از حضور در چند تورنمنت بین المللی باز ماند و حتی حضورش در مسابقات جهانی نیز با اما و اگر روبرو بود.
محبی افزود: با این حال كشتی ایران همیشه یكی از قدرت های جهانی بوده و امیدوارم در دوران مدیریت جدید بازهم بتواند قدرتش را به حریفان دیكته كند.
عضو شورای فنی تیم های ملی كشتی ایران همچنین در خصوص نتایج ضعیف تیم كشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی بوداپست نیز گفت: اعمال نظرات شخصی خادم در معرفی نفرات اعزامی تیم كشورمان به مسابقات و عدم مشورت با اعضای این شورا را می توان از جمله دلایل ناكامی كشتی كشورمان برشمرد.
وی گفت: تیم ملی كشتی آزاد ایران در حالی با 10 كشتی گیر به مسابقات جهانی اعزام شد كه 6 نفر آن ها بدون حضور در مسابقات انتخابی و تنها با سلیقه شخصی آقای خادم در این رقابت ها شركت كردند.
محبی در پایان اظهار داشت: نتیجه این تكروی و حذف برخی چهره های شاخص این شد كه تیم ایران در بوداپست یكی از بدترین نتایچ چند سال اخیر را كسب كرد.
تیم ملی كشتی آزاد ایران در مسابقات قهرمانی جهان با سه مدال برنز در رده ششم و تیم ملی كشتی فرنگی نیز با یك مدال برنز، مقام یازدهم را كسب كردند.
7458/8066