292 هزار دلار محصول از پارك علم و فناوري يزد صادر شد

يزد - ايرنا - رئيس پارك علم و فناوري يزد گفت: اين مجموعه در يك سال گذشته 292 هزار دلار انواع محصول فناوري به خارج از كشور صادر كرده است. به گ

به گزارش ايرنا، داريوش پور سراجيان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: ايجاد دفاتر تبادل فناوري در گرجستان و عمان نقش مؤثري در صادرات محصولات فناوري داشته است.
وي بابيان اينكه گسترش دفاتر تبادل فناوري در انتقال دانش و فناوري به كشور نيز مؤثر است، خاطرنشان كرد: به دنبال راه‌اندازي و گسترش اين دفاتر در آمريكاي شمالي، اروپا و آسياي جنوب‌ شرقي هستيم.
رئيس پارك علم و فناوري يزد با تبريك 13 آبان به عنوان روز ملي استكبارستيزي اظهار داشت: در صورت شكل گرفتن اقتصاد كشور بر پايه علم و فناوري، دشمنان نخواهند توانست به اقتصاد ايران ضربه بزنند.
پور سراجيان بابيان اينكه نگاه پارك علم و فناوري به اشتغال، فراهم كردن زمينه براي سرمايه‌گذاري‌هاي مولد و تقويت آن است، تصريح كرد: در اين راستا بايد طرح‌هاي توسعه‌اي و زيرساختي به‌خوبي اجرا شود.
وي از رفع موانع و مشكلات موجود براي اجراي طرح جامع پارك علم و فناوري يزد به مساحت 70 هكتار در مجاورت جاده كنارگذر يزد - كرمان خبر داد و خاطرنشان كرد: واگذاري زمين به شركت‌ها در اين مجموعه از تابستان امسال به جد در دستور كار قرارگرفته است.
رئيس پارك علم و فناوري يزد از اجراي طرح مجتمع فرهنگي، رفاهي و ورزشي اين مجموعه در سه‌ طبقه خبر داد و افزود: اكنون 260 شركت در پارك علم و فناوري مستقر هستند كه به‌عنوان حلقه واسط، نقش مهمي در تعامل و ارتباط اين مجموعه و صنعت دارند.
پور سراجيان، حمايت از ايجاد، رشد و توسعه ۸۵۱ هسته و موسسه فناوري، ايجاد اشتغال پايدار حداقل يك هزار و ۵۰۰ نفر از نخبگان و فارغ‌التحصيلان كارآفرين استان، ايجاد نخستين صندوق پژوهش و فناوري كشور در سال 1383 باهدف ارائه انواع خدمات و تسهيلات را از مهم‌ترين دستاوردها عنوان كرد.
وي با ابراز خرسندي از تعامل مطلوب دانشگاه يزد و پارك علم و فناوري خاطرنشان كرد: با راه‌اندازي پرديس فناوري در دانشگاه از ايده‌ها و طرح‌هاي فناوري دانشجويان حمايت مي‌شود.
همچنين خبرنگاران از بخش‌هاي مختلف و طرح‌هاي در حال احداث اين مجموعه در كارخانه اقبال يزد بازديد كردند.
7532/ 2047/