تصویربرداری تله فیلم رفاقت در شیراز پایان یافت

شیراز- ایرنا- تصویربرداری تله فیلم رفاقت به نویسندگی علی محمد طلایی و كارگردانی احمدرضا احمدیان در شیرازپایان یافت.

علی محمد طلایی تهیه كننده، نویسنده و بازیگر تله فیلم رفاقت، شنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام كرد: این تله فیلم در مرحله تدوین به سر می برد و بازیگران پیشكسوتی چون فرج الله گل سفیدی و ساقی زینتی نیز در آن حضور دارند.
وی می گوید: پس از وقفه ای ۳۰ ساله با هدف حمایت از استعدادهای جوان به عرصه هنر بازگشتم و از این بابت خداوند منان را سپاس می گویم.
طلایی فعالیت مجدد خود را در عرصه فیلم با بازی در تله فیلم قصاص به كارگردانی گوهر غریبی كه از تمی آیینی برخوردار است پس از وقفه ای سی ساله مجددا از سر گرفته است.
این هنرمند شیرازی گفت: هر چند سالها از عرصه بازیگری دور بودم اما به توصیه تنی چند از دوستان هنرمند به عرصه هنر بازگشتم تا با رویكردی جدید به این حرفه بنگرم.
او گفت: در حال حاضر تله فیلم رفاقت به كارگردانی احمدرضا احمدیان را آماده نمایش دارم و امیدوارم مورد پسند مردم واقع شود.
او معتقد است وجود رقابت های ناسالم در عرصه هنر به ویژه فیلمسازی باعث شده؛ بسیاری از هنرمندان نتوانند به حق خود برسند.
علی محمد طلایی متولد ۱۳۴۸ در شیراز است و آنگونه كه خودش می گوید فعالیت هنری خود را در سال ۱۳۵۴ با حضور در پشت صحنه فیلم سینمایی سینه چاك اثری از زنده یاد ایرج قادری آغاز كرد.
او در دهه ۱۳۶۰ در فیلم های برزخی ها، دادا و مسافران مهتاب به عنوان بازیگر حضور داشته و تا سال ۱۳۶۶ فعالیت هنری خود را دنبال كرده است.
این هنرمند شیرازی بیان كرد: در حال حاضر نیز مشغول تهیه فیلمی با عنوان دنیای دروغین هستیم كه نگارش فیلمنامه آن پایان یافته و بزودی ضبط آن آغاز می شود.
او همچنین گفت: انتظاری كه از مسئولان محترم دارم، حمایت بیشتر از هنرمندان شهرستانی است چرا كه استعدادهای خوبی در این مراكز، بویژه در استان فارس وجود دارد و ضرورت حمایت از آنان به شدت احساس می شود.

** هنرمندان شهرستانی در عین مستعد بودن چندان جدی گرفته نمی شوند
فهیمه مسعود در فیلم های قصاص و رفاقت همبازی علی محمد طلایی بوده گفت: مشكل هنرمندان شهرستانی این است كه در عین حالی كه بسیار مستعد هستند، چندان جدی گرفته نمی شوند، رویه ای كه به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
فهیمه مسعود ( آسمان مسعود ) در حوزه نویسندگی فیلمنامه و بازیگری فعالیت می كند و دانشجوی كارشناسی ارشد حقوق است، او همچنین تمایل دارد تهیه كننده نیز باشد.
او ادامه داد: بازیگری را به صورت جدی از فیلم قصاص ساخته گوهر حقیقی آغاز كردم و در تله فیلم رفاقت نیز به عنوان بازیگر و نویسنده حضور دارم.
این بازیگر جوان كه در حوزه فیلمنامه نویسی نیز فعال است بیان كرد: فیلم دنیای دروغین پروژه بعدی ما است و ساخت آن بزودی آغاز می شود، اثری كه می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.
آرش حیدرنژاد هنرمند آذری تبار ساكن شیراز كه به عنوان خواننده و بازیگر در فیلم رفاقت هنرآفرینی می كند گفت: فعالیت حرفه ای خودم را در حوزه موسیقی از سال ۱۳۹۰ آغاز كردم و در حوزه تئاتر نیز از دوران مدرسه فعالیت می كنم.
حیدرنژاد تجربه كار در استان فارس و شهر شیراز را بسیار مفید و سازنده دانست و گفت: وادی هنر مرزی ندارد و به یك حوزه جغرافیایی خاص محدود نمی شود، شهر شیراز نیز كه از تاریخ بسیار دیرینه ای برخوردار است یك قطب هنری است.
او همچنین گفت: رسالت هنرمندان بیان دردها و چالش های اجتماعی است، روندی كه نشان از نقش والای اهالی هنر در جامعه دارد.
ساناز خلیفه نیز كه به گفته خودش، بیش از۶ سال است در بخش تئاتر كودك فعالیت می كند گفت:هنر در شهرستان ها می بایست جدی تر گرفته شود و هنرمندان نیاز به حمایت دارند، چرا كه می توانند سرمنشاء بسیاری از رویدادهای مثبت شوند.
او كه همزمان در كسوت معلمی نیز فعالیت می كند افزود:تجربه در كار در عرصه هنر تاثیر بسزایی در برقراری ارتباطم با دانش آموزان داشته و از این بابت خوشحالم.
او از مسئولان خواست از هنرمندان شهرستانی حمایت بیشتری داشته باشند.
7375/ 1876