12 باب خانه و مركز بهداشتي در بوكان به بهره برداري رسيده است

مهاباد- ايرنا- مدير شبكه بهداشت و درمان بوكان گفت: 12 باب خانه و مركز بهداشت روستايي طي دولت تدبير و اميد در اين شهرستان با هشت ميليارد و 800 ميليون ريال هزينه به بهره برداري رسيده است.

محمد عباسي روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: هر كدام از اين خانه ها و مراكز بهداشتي در زميني به مساحت 75 مترمربع و در مناطق روستايي بخش مركزي و سيمنه بوكان به بهره برداري رسيده است.
وي ادامه داد: تعداد 12 هزار و 363 نفر از مردم روستاهاي محروم اين شهرستان با افتتاح اين مراكز بهداشتي از خدمات مطلوب بهداشتي و درماني برخوردار شدند.
عباسي با بيان اينكه تعداد چهار مركز خدمات جامع سلامت هم طي اين مدت در اين شهرستان به بهره برداري رسيده، گفت: براي راه اندازي اين مراكز نيز مبلغ 23 ميليارد ريال از اعتبارات دولتي هزينه شده و زمينه برخورداري 33 هزار و 593 نفر از خدمات بهداشتي مناسب فراهم شده است.
مدير شبكه بهداشت و درمان بوكان اظهار داشت: در دولت تدبير و اميد همچنين تعداد يك واحد پايگاه سلامت نيز در اين شهرستان افتتاح شده كه براي اجراي اين واحد نيز سه ميليارد و 300 ميليون ريال هزينه شده است.
وي گفت: با بهره برداري از اين پايگاه سلامت نيز 9 هزار و 775 نفر از خدمات اين مركز درماني بهره مند شدند.
عباسي در خصوص اجراي سامانه يكپارچه بهداشت «سيب/سامانه ثبت اطلاعات پزشكي مردم» در بوكان اظهار داشت: تاكنون 235 هزار و 369 نفر در اين سامانه ثبت نام شده كه بالغ بر 94 درصد جمعيت اين شهرستان را شامل مي شود.
به گزارش ايرنا بوكان داراي 251 هزار نفر جمعيت است كه از اين تعداد بيش از 197 هزار نفر در شهر و مابقي در روستاها زندگي مي كنند.
بوكان در جنوب آذربايجان غربي قرار دارد.
7510/6185/3072