امام‌جمعه بافق مردم را به راهپيمايي 13 آبان دعوت كرد

يزد - ايرنا - امام‌جمعه بافق با اشاره به اينكه 13 آبان روز ملي مبارزه با استكبار جهاني است، مردم منطقه را به شركت با شكوه در راهپيمايي اين روز تاريخي و سرنوشت ‌ساز دعوت كرد.

حجت‌الاسلام سيد جواد سليماني روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا افزود: ياوه‌گويي‌هاي ترامپ توجه جهانيان را به 13 آبان در ايران معطوف كرده است.
وي با بيان اينكه امام امت فرمودند، آمريكا هيچ غلطي نمي‌تواند بكند، اظهار داشت: ملت ايران با اتحاد و مشاركت خود در 13 آبان امسال بايد ثابت كنند كه حرف‌هاي رئيس جمهوري آمريكا و اطرافيانش زياده‌گويي و جنگ رواني است.
سليماني يادآور شد: 13 آبان امسال متفاوت‌تر از سال‌هاي قبل است، بايد با حضور پرشمار اقشار مختلف، دشمن را نااميد كنيم و به دنيا بفهمانيم كه مردم مسلمان و ولايتمدار ايران از هياهو وحشت نخواهند داشت.
امام جمعه بافق افزود: دانشجويان پيرو خط امام در سال 58 با تسخير لانه جاسوسي آمريكا در تهران، در واقع تفكر بي‌اساس وابستگي به آمريكا را تسخير كردند و به همين علت اين روز تاريخي، نماد مبارزه با استكبار و زياده‌خواهي دشمنان ايران و انقلاب نام گرفت.
وي بيان كرد: دانشجويان شجاع با تسخير لانه جاسوسي و به دنبال آن درماندگي آمريكا، به كشور‌هاي اسلامي نشان دادند كه نبايد از قدرت استكبار جهاني ترسيد و بايد باايمان به خداوند در مقابل ظلم و ستم و توطئه‌ كشورهاي زياده‌خواه ايستادگي كرد.
سليماني تصريح كرد: به همين دليل بود كه امام راحل (ره) تسخير لانه جاسوسي آمريكا را انقلاب دوم ناميدند.
رئيس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان بافق با اشاره به از خودگذشتگي شهيد حسين فهميده در مبارزه با سربازان بعثي يادآور شد: اين نوجوان با شهادت قهرمانانه خود دنياي اسلام را به هيجان و تفكر واداشت و دانش آموزان بايد از فداكاري اين شهيد درس مبارزه و ازخودگذشتگي بياموزند.
سليماني، دستگيري و تبعيد امام خميني (ره) شهادت دانش آموزان در سال 57، تسخير لانه جاسوسي آمريكا در سال 58 را از مهمترين رويدادهاي 13 آبان دانست و گفت: هركدام از اين روزها نقطه عطفي در تاريخ كشورمان به شمار مي‌آيد.
مردم شهرستان بافق همزمان با سراسر كشور فردا يكشنبه 13 آبان ساعت 30: 09 صبح راهپيمايي باشكوه خود را از مقابل ساختمان بسيج به سمت امام‌زاده عبدالله بن موسي كاظم(ع) آغاز مي‌كنند و در طول مسير چهار كيلومتري ، شعارهاي استكبار ستيزي، هيهات منا الذله، مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل غاصب سر خواهند داد.
مركز شهرستان 50 هزارنفري بافق در فاصله 110 كيلومتري جنوب شرقي يزد قرار دارد.
7543/ 2047/