13 آبان صدای شكستن استخوان های استكبار را خواهیم شنید

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: 13 آبان امسال صدا شكستن استخوان های استكبار را به گوش خواهیم شنید و به چشم هم جریانات را تا 22 بهمن خواهیم دید.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در خطبه های نمازجمعه بیرجند در مصلای المهدی (عج) با اشاره به خط و نشان دشمن در 13 آبان امسال علیه جمهوری اسلامی افزود: ظلم از بین می رود و آنچه می ماند انقلاب اسلامی است تا با یاری خدا به انقلاب حضرت مهدی (عج) متصل شود.
وی تصریح كرد: دشمنان انقلاب تهدید كردند كه تابستان امسال ایران، داغ خواهد بود اما دیدیم تابستان ما بهاری گذشت.
امام جمعه بیرجند ضمن گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی گفت: دانش آموزان امروزی نسل شهید فهمیده هستند و یاد و خاطره شهدای بسیج دانش آموزی را گرامی می داریم زیرا خون پاك آنها این انقلاب را سرسبز نگه داشته است.
وی با اشاره به حضور میلیونی زائران اربعین حسینی اظهار داشت: این حضور هم زیارت و هم جهاد بود و نیز بر اساس عدالت خواهی و پیروی از سرور آزادگان در صحن بین الملل حركت خوبی بود كه به نسل ها مختلف نشان داده شد.
خطیب جمعه بیرجند در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیماری های بشری افزود: انسان مبدا و مقصدی دارد كه اگر در ریل قانون حركت كند آثارش هم آشكار است و دچار حادثه تلخ نخواهد شد.
وی گفت: بیشتر بیماری های رایج انسان زاییده انحرافات فكری، اخلاقی و عقیدتی است و متهم اصلی هم خود بشر است زیرا در هچ چیز قانون لازم را نداریم و دچار افراط و تفریط می شود.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی یادآور شد: تلفاتی كه در بسیاری از حوادث طبیعی پیش می آید به خود انسان برگشت می كند زیرا به دلیل بسیاری از بی عدالتی ها كه انجام می شود طبیعت دچار فساد می شود.
وی یكی از بیماری های انسان را كبر و غرور یا همان خود بزرگ بینی ذكر كرد و گفت: این بیماری دیگر مربوط به میكروب نیست بلكه به مسائل درونی انسان بر می گردد زیر انسان این موجود ضعیف آنقدر خودش را بزرگ می بیند تا جایی كه قانون علم و وحی را نمی پذیرد كه اگر این تفكر درمان نشود بشر را نابود می كند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینكه در مقابل این مساله تفریط هم وجود دارد، افزود: حقارت و خود كوچك بینی از این نوع است زیر انسان در برابر هیچكس جز عبودیت خداوند كوچك نمی شود و انسان حقیر كسی است كه از شخص اطاعت می كند.
وی با اشاره به اینكه نباید به ظلم بی تفاوت بود ادامه داد: وقتی ظالم را در جامعه حاكم قرار دهند آنچه انجام می شود ظلم است و جهاد در راه خدا این است كه ظالم زمینگیر شود.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: اگر كسی بنده خدا شود بزرگ است و این بزرگی مربوط به بندگی اوست اما ستمگران بین الملل خود را بهتر از دیگران می دانند و عده ای افراد چاپلوس را هم بكار گرفته اند و نمی گذارند انسان ها در دنیا به آرامش برسند.
وی اظهار داشت: غرب آسیا 40 سال است كه روی آرامش را ندیده و آنها به خاطر منافع خود حقوق مردم را پایمال می كنند و آمریكا بعد از جنگ جهانی در امور 50 كشور دخالت كرده و زیر ساخت آنها را از بین برده و اینجا مردم هم مقصرند، مردم باید در سنگر بصیرت دینی و حسینی قرار گیرند و تا آنها جرات نكنند حرف بزنند.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینكه اگر دنیا در برابر جنایات استكبار سكوت نكند آنها زمنگیر می شوند، یادآور شد: در كنسولگری عربستان یك نفر( خاشقچی) مظلومانه كشته می شود و رسانه ها هم در این مورد اقدامات به جایی كردند و حالت انفعال در برابر افكار عمومی داشتند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی ادامه داد: اما این جای سوال است كه رسانه ها، پیرو هر دینی كه هستند چرا در برابر همه جنایاتی كه در دنیا اعم از كشتار زنان و و كودكان بی گناه صورت می گیرد حرف نمی زنند، اگر ظلم غالب شود همه ما مسئولیم.
وی تصریح كرد: استكبار همواره حرف دفاع از حقوق بشر می زند اما آنچه تحقق یافته نظام جمهوری اسلامی بر اساس قانون عدالت است و این انقلاب به عنوان اسلام ناب، پایه هایش مستحكم شده و ماندگار است.
6054