گردشگران ايراني به مناطق مرزي روسيه با اروپا نروند

مسكو - ايرنا - سفارت جمهوري اسلامي ايران در روسيه در اطلاعيه با ارايه برخي نكات ضروري براي سفر به روسيه از دارندگان انواع رواديد خصوصا رواديد گردشگري روسيه خواست تا از عزيمت به مناطق غير تورريستي و خصوصا مرز روسيه با كشورهاي اروپايي خودداري كنند.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا از بخش رسانه اي سفارت ايران در روسيه، اين مساله به دليل سختگيري روس ها و احتمال دستگيري توسط پليس در اين مناطق در راستاي جلوگيري از مهاجرت غير قانوني اتباع ديگر كشورها به اروپا، اعلام شده است.
در ادامه اطلاعيه آمده است: هموطنان عزيزي كه قصد سفر به روسيه را دارند بايد به تاريخ اعتبار گذرنامه خود توجه كنند چرا كه تاريخ آن نبايد حداقل كمتر از شش ماه باشد و در صورت تعويض گذرنامه در ايران براي دارندگان رواديد اقامت روسيه، انتقال رواديد قبلي در گذرنامه جديد از طريق مراجعه به سفارت روسيه در تهران قبل از سفر به اين كشور الزامي است.
در ادامه اين بيانيه، گفته شده است: قبل از ورود به روسيه از نوع رواديد اخذ شده اطلاع كامل كسب كنيد تا در هنگام ورود در خصوص اهداف سفر توضيحاتي كه از سوي مسافر ارايه مي شود منطبق با نوع رواديد اخذ شده باشد.
«از همراه داشتن وسايل و لوازم غير ضروري و غير منطبق با اهداف سفر و نوع رواديد خودداري كنيد.»
در ادامه اين اطلاعيه گفته شده است: در تهيه بليت رفت و برگشت، تاريخ شروع و پايان رواديد مد نظر قرار گيرد ضمن اينكه رواديد توريستي قابل تمديد نيست و اخذ انواع ديگر رواديد فقط به قصد اقامت بيشتر در روسيه مشكلاتي را براي افراد در هنگام ورود و بعد از ورود به همراه خواهد داشت.
«خارج نشدن از روسيه قبل از اتمام رواديد مشكلات عديده اي را براي خروج از جمله پرداخت جريمه، اخذ رواديد جديد با هزينه و ارجاع پرونده به دادگاه به همراه خواهد داشت و عدم توجه به نكات فوق، علاوه بر ديپورت، موجب پرداخت جريمه و خسارت مادي از سوي مسافر و شركت اعزام كننده مي شود.
اروپام * 1346 **