مركز درمان ناباروری در قزوین راه اندازی می شود

قزوین - ایرنا - رئیس بیمارستان ولایت قزوین گفت: اولین مركز دولتی درمان ناباروری قزوین از اول آذر ماه سال جاری در این بیمارستان راه اندازی می شود.

دكتر علی اكبر كرمی روز چهارشنبه در جریان نشست با خبرنگارانی كه در قالب یك تور رسانه ای از این بیمارستان دیدن كردند، افزود: خدمات این مركز با تیم تخصی دوره دیده اعم از جراح و جنین شناس با حدود یك چهارم تعرفه بخش خصوصی ارائه خواهد شد.
وی همچنین از راه اندازی مركز غربالگری سرطان این مركز از آذرماه خبر داد و گفت: با راه اندازی این مركز تمام افراد مشكوك به سرطان و یا كسانی كه سابقه فامیلی سرطان دارند می توانند با مراجعه به مركز و انجام آزمایشات از بیماری و یا سلامت خود اطمینان حاصل كنند.
رییس مركز آموزشی درمانی ولایت گفت:این مركز هم اكنون دارای 300 تخت بیمارستانی است كه با راه اندازی بخش رادیوتراپی 30 تخت و مركز غربالگری 50 تخت دیگر به این ظرفیت افزوده خواهد شد.
وی افزود: ورودی اورژانس این مركز هم اكنون ماهانه 6 هزار نفر و تعداد بیماران بستری آن نیز ماهانه حدود هزار و 300بیمار، اعمال جراحی بین 700 تا هزار بیمار و مراجعات به درمانگاه ها نیز 30 هزار نفر است.

** بیمارستان ولایت به مركز آموزشی درمانی مستقل ارتقا یافت
رئئیس بیمارستان ولایت گفت: این مركز از اول آبان ماه به مركز آموزشی درمانی مستقل ولایت تبدیل شده و از نظر مالی هیچ وابستگی به دانشگاه علوم پزشكی ندارد و تنها جنبه نظارتی دانشگاه بر این مركز ادامه خواهد داشت.
وی اضافه كرد: در همین راستا خدمات وی آی پی نیز به این مركز افزوده شده و امكان دریافت تعرفه بالاتر از دولتی را نیز خواهد داشت.
دكتر كرمی ادامه داد: بر این اساس اگر بیماری تمایل به دریافت خدمات خصوصی تر داشته باشد با بیمه تكمیلی خود می تواند از این خدمات بهره مند شود و خدمات ارایه شده به وی نیز توسط دانشجویان نخواهد بود بلكه با انتخاب بیمار، خود جراح بر بالین وی حاضر شده و شرح حال از او می گیرد.
6012/7388