162 هزار زائر اربعين از محل موقوفات خراسان رضوي پذيرايي شدند

مشهد- ايرنا- مدير كل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي گفت: 162 هزار و 228 زائر اربعين حسيني از محل درآمدهاي موقوفات و خيرين در ايستگاه پذيرايي امام رضا (ع) اين نهاد واقع در كربلا مورد پذيرايي قرار گرفتند.

حجت الاسلام محمد احمدزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: از 30 مهر تا هشتم آبان ماه امسال چهار ايستگاه پذيرايي با محوريت اداره كل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي و همكاري ادارات اوقاف استان هاي اردبيل و چهارمحال و بختياري در كربلا برپا شد كه خدمات رفاهي از جمله نان تازه، اسكان، اطعام، شست و شوي لباس، معاينه، دارو و خدمات فرهنگي به زائرين ارائه داد.
وي اظهار داشت: در كنار اين خدمات مراسم قرائت دعا، سخنراني، عزاداري، پاسخگويي به مسائل شرعي به همراه حلقه هاي معرفت در محل موكب امام رضا (ع) ويژه زائران برگزار شد.
وي گفت: از مجموع زائران پذيرفته شده در ايستگاه صلواتي امام رضا (ع)، 43 هزار و 440 نفر پذيرايي و 24 هزار و 400 نفر اسكان داده شدند و 988 نفر از خدمات درماني و دارويي بهره گرفتند و در اين مدت 93 هزار و 400 قرص نان پخته و بين زائران توزيع شد.
مدير كل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي افزود: چهار هزار موقوفه با نيت برگزاري مراسم عزاداري طي ماه هاي محرم و صفر در اين استان وجود دارند كه هزينه هاي سه هزار مراسم را در ايام سوگواري پشتيباني مي كنند.
7489 / 6053