استاد دانشگاه تحصیلات تكمیلی كرمان محقق سرآمد كشور معرفی شد

كرمان - ایرنا - رئیس دانشگاه تحصیلات تكمیلی و فناوری پیشرفته كرمان گفت: حسن صفری، عضو هیات علمی این دانشگاه به عنوان یكی از محققان سرآمد كشور انتخاب شد.

سید محمدجواد آروین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این انتخاب از سوی فدراسیون سرآمدان علمی ایران وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شده و فرآیند ارزیابی و انتخاب سرآمدان علمی كشور مبتنی بر انتشار مقاله در نشریات برتر است.
وی بیان كرد: حسن صفری عضو هیئت علمی گروه آموزشی فوتونیك دانشكده علوم و فناوری‌ های نوین دانشگاه تحصیلات تكمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته كرمان است.
رئیس دانشگاه تحصیلات تكمیلی و فناوری پیشرفته كرمان اظهار داشت: سرآمدان علمی افرادی هستند كه فعالیت های پژوهشی و دستاوردهای علمی معتبری در سال ‌های اخیر دارند.
وی تاكید كرد: برای شناسایی این افراد از شاخص‌ هایی كه نشان دهنده فعالیت های پژوهشی و نه آموزشی بوده استفاده شده است و این افراد سالانه در یك مكانیزم رقابتی انتخاب می‌ شوند.
آروین تصریح كرد: فدراسیون سرآمدان علمی ایران با هدف دستیابی به مرجعیت علمی، افزایش كیفیت علمی كشور و كمك به توسعه تحقیقات محققان معتبر راه‌ اندازی شده است.
وی ادامه داد: این فدراسیون، سرآمدان علمی را از بین افراد با توانمندی پژوهشی معتبر شناسایی و آنها با پرداخت گرنت ‌های پژوهشی، گرنت‌ های آزمایشگاهی، حمایت از شركت در كنگره ‌های معتبر بین‌ المللی و جذب محقق پسا دكتری حمایت می‌ كند.
رئیس دانشگاه تحصیلات تكمیلی و فناوری پیشرفته كرمان گفت: به تازگی فدراسیون سرآمدان علمی ایران 70 سرآمد علمی كشور را شناسایی و معرفی كرد.
این سرآمدان در رشته های شیمی، فیزیك، ریاضی، داروسازی، علوم پزشكی و زیستی و غیره فعالیت می كنند.
دانشگاه تحصیلات تكمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته جنب میدان دانشگاه در انتهای بزرگراه هفت باغ علوی واقع است و در مقاطع ارشد و دكتری از طریق كنكورسراسری دانشگاه ها، دانشجوی روزانه و شبانه می پذیرد.
3029/7437