۸ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۵:۲۹
کد خبر: 83083589
۰ نفر
جاماندگان كربلا در كرمان راهپیمایی كردند

كرمان - ایرنا - خیل عظیم عزاداران و مردم كرمان با گام های استوار در روز اربعین حسینی همزمان با پیاده روی زائران كربلا، مسیر 32 كیلومتری شهر كرمان تا امامزاده حسین جوپار را به یاد شهادت مظلومانه امام حسین (ع) و 72 تن از یاران پاك و مطهرشان پیمودند.

به گزارش ایرنا، افراد جامانده از پیاده روی كربلا، روز سه شنبه مسیر شهر كرمان تا امامزاده حسین جوپار را به عنوان مكانی مقدس در رویدادهای مذهبی این استان را در هوای بارانی كرمان پیمایش كردند.
همچنین در این روز بیش از 60 هزار كرمانی به مناسبت اربعین حسینی (ع) تا كربلای عراق را پیاده روی می كنند.
حضور حماسی مردم كرمان در پیاده روی و راهپیمایی روز اربعین حسینی (ع) اقتدار شیعی را به رخ جهانیان كشیده است.
راه اندازی موكب های متعدد مردم استان كرمان در كربلا و موكب های پذیرایی از زائران اربعین در بین مسیر نشانه عزم راسخ مردم كرمان در دفاع از ارزش های ایرانی، اسلامی است.
عشق و محبت مردم دیار كریمان به خاندان اهلبیت عصمت و طهارت (ع) هرگز از دل شیعیان بیرون نمی رود زیرا همایش پیاده روی اربعین حسینی هر سال پررنگ تر از سالهای گذشته همزمان با دیگر نقاط كشور به نمایش در می آید.
اتحاد و همدلی شیعیان استان كرمان همزمان با سایر مسلمین با راه اندازی راهپیمایی ها، عزاداری، تظاهرات و فریادهای میلیونی موجب دلگرمی، اتحاد، اقتدار و عزت مسلمانان جهان شده است.
بر اساس این گزارش ، پیاده روی اربعین حسینی (ع) در رفسنجان روز سه شنبه از محل پل ماهونك حسینیه اباعبدالله (ع) به سمت امامزاده سید غریب (مسیر جاده لاهیجان) برگزار شد.
مردم سیرجان نیز همگام با زائران كربلا با راه اندازی كاروان حرم تا حرم، مسیر 10 كیلومتری امامزاده احمد تا امامزاده علی این شهرستان را پیمایش كردند.
7420/ 5054