عبدالمهدي از نقش الحشد در تامين امنيت اربعين قدرداني كرد

بغداد – ايرنا – نخست وزير جديد عراق روز دوشنبه ضمن شركت در راهپيمايي اربعين حسيني، از نقش بسيار مهمي كه الحشد الشعبي و ساير نيروهاي نظامي و امنيتي در تامين امنيت اين اجتماع عظيم ايفا مي كنند، قدرداني كرد.

به گزارش ايرنا، ' عادل عبدالمهدي' روز دوشنبه با سفر به استان كربلا در نشست با مقامات نظامي و امنيتي استان از جمله فرماندهان الحشد الشعبي از نزديك در جريان آخرين وضعيت اجراي طرح هاي امنيتي و روان سازي آمد و شد زائران قرار گرفت.
در اين نشست اعلام شد كه بيش از 15 هزار نيروي الحشد الشعبي در تامين امنيت زائران اربعين و شهرها و مسيرهاي راهپيمايي اربعين مشاركت دارند و هزاران نيروي داوطلب ديگر نيز در بخش خدمات رساني به زائران فعال هستند.
عبدالمهدي همچنين ضمن حضور در جمع زائران اربعين امام حسين (ع) از موكب هاي خدمات رساني به زائران در محور بابل در شرق استان كربلا نيز بازديد كرد.
گفتني است كه ميليون ها مسلمان در داخل و خارج عراق در ايام اربعين هر سال براي انجام زيارت امام حسين (ع) با پيمودن دهها تا صدها كيلومتر به صورت پياده به سمت كربلا عزيمت مي كنند.
بر اساس اعلام مسئولان عراقي تاكنون بيش از 15 ميليون زائر از جمله چهار ميليون زائر خارجي (شامل يك ميليون و 800 زائر ايراني) براي انجام زيارت اربعين وارد كربلاي معلا شده اند.
دولت و نيروهاي امنيتي عراق با اجراي طرح هاي مختلف تاكنون موفق به تامين امنيت كامل اين مراسم چند ميليوني شده اند بگونه اي كه تا اين لحظه هيچگونه رويداد ضد امنيتي موفق عليه زائران گزارش نشده است.
خاورم*4**ع ص**380**