سلاح های اسرائیلی در روستاهای آزاد شده قنیطره كشف شد

دمشق- ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) از كشف مقادیر زیادی سلاح، تجهیزات و دارو های اسرائیلی و آمریكایی در روستاهای آزاد شده در استان قنیطره از گروه های تروریستی خبرداد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، نهادهای مسئول با همكاری كمیته های آشتی و ساكنان روستاهای آزاد شده در استان قنیطره مقادیر زیادی سلاح ساخت رژیم صهیونیستی و امریكایی كشف كردند.
این نهادهای مسئول همچنین داروها، كامیون های بزرگ و آمبولانس ساخت كشورهای غربی در روستاهای بریقه، بئرعجم و رسم سند در بخش های جنوبی و غربی استان قنیطره كشف كردند.
این خبرگزاری موارد كشف شده را شامل دستگاه های ارتباطی، پهپادهای اطلاعاتی و موشك های تاو ساخت امریكا، مقادیر زیادی سلاح و مهمات متنوع، موشك، گلوله های تانك ، خمپاره ،موشك های ضد زره و دستگاه های كشف مواد منفجره ، دوربین های دید در شب و دستگاهای پارازیت اعلام كرد.
استان قنیطره با مساحتی بالغ بر یكهزار و 861 كیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 100 هزار نفر، از كوچك‌ ترین استان‌های سوریه به شمار می رود.
این استان جنوبی سوریه به لحاظ اینكه بخشی از بلندی‌های جولان و به تبع آن خط مستقیم تماس با ارتش رژیم صهیونیستی است، از جمله مهمترین استان‌های سوریه بشمار می آید.
خاورم**8005*1211

سرخط اخبار جهان