65 درصد سهم اشتغال مددجويان بهزيستي كردستان تحقق يافت

سنندج - ايرنا - معاون مشاركت هاي مردمي و توانمندسازي بهزيستي كردستان گفت: از اول امسال تاكنون 65 درصد سهم اشتغال تعهد شده براي مددجويان زيرپوشش اين نهاد با اختصاص 130 ميليارد ريال اعتبار محقق شده است.

فرهاد عزيزي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: با برنامه ريزي هاي انجام شده و از محل اعتبارات اشتغالزايي، حدود سه هزار نفر از مددجويان زير پوشش اين نهاد امسال صاحب شغل مي شوند.
وي با بيان اينكه امسال 230 ميليارد ريال اعتبار در حوزه اشتغالزايي به بهزيستي استان اختصاص يافت، افزود: از اين ميزان تاكنون 130 ميليارد ريال از سوي بانك هاي عامل به ما ابلاغ شده كه حدود 55 درصد كل تسهيلات را شامل مي شود.
معاون مشاركت هاي مردمي و توانمندسازي بهزيستي كردستان تاكيد كرد: از اول امسال تاكنون براي يك هزار و 959 نفراز مددجويان متقاضي در استان پرونده اشتغال تشكيل شده كه 635 نفر به صورت كامل داراي شغل شده و وارد بازار كار شده اند.
وي با بيان اينكه پرونده يك هزار و 328 نفر از اين تعداد نيز تثبيت شده و مراحل پاياني آن در حال انجام است، يادآور شد: عمده شغل هاي ايجاد شده براي اين افراد در حوزه خدمات و خود اشتغالي و چند مورد نيز كارفرمايي است.
عزيزي اضافه كرد: همچنين در اين مدت از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي 79 طرح عمده اشتغال روستايي در بخش هاي مختلف كشاورزي، دامپروري و زنبورداري در روستاهاي اين استان ايجاد شد.
وي گفت: سال گذشته تعهد اين نهاد در حوزه اشتغال، ايجاد سه هزار و 500 شغل با اعتبار 350 ميليارد ريال بود كه تا پايان سال حدود سه هزار مورد آن محقق شد.
110 هزار نفر از جمعيت يك ميليون و 603 هزار نفري استان كردستان زير پوشش خدمات بهزيستي قرار دارند كه معادل هفت درصد جمعيت استان است.
7348/9102