۶ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۳۹
کد خبر: 83081935
۰ نفر
همايش علمي تغذيه ورزشي در آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - نخستين همايش علمي تغذيه ورزشي و آسيب شناسي آن با هدف آگاهي بيشتر ورزشكاران از نقش غذا در حفظ تندرستي در شهرستان آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا مسئول واحد تغذيه شبكه بهداشت و درمان آستارا روز يكشنبه در اين همايش در سالن اجتماعات شهرداري اين شهر گفت: تغذيه ورزشي مرحله اي از آماده سازي ورزشكاران براي بهترين عملكرد است و وعده هاي غذايي قبل و بعد ورزش، بايد مهم تلقي شود.
دكتر سپيده جباري افزود: معده انسان در زمان حركات ورزشي نبايد غذاهاي پرچرب و سنگين نظير گوشت، شيريني جات و سرخ كردني هضم كند و ورزشكاران در زمان نزديك به فعاليت هاي ورزشي از غذا اجتناب كنند.
وي اظهار كرد: علاقه مندان به افزايش حجم عضلات با ورزش، دو ساعت پس از حركات ورزشي، بدون زياده روي از مقداري كربوهيدرات‌، پروتئين و كمي چربي استفاده كنند و خوردن ماكاروني، نان سبوس‌دار، ميوه و ماست براي اين هدف مناسب است.
متخصص تغذيه ادامه داد: آب و مايعات، مهم ترين ماده براي اندام ها و تنظيم دماي بدن است اما ورزشكاران با ناديده گرفتن آنها و با مصرف داروها و مكمل هاي غيرمجاز، سلامتي خود را به خطر مي اندازند.
جباري گفت: شاخص مصرف روزانه نمك در ايران 12 و در جهان پنج گرم و شاخص مصرف شكر در ايران 51 و در جهان 40 گرم است و مهمترين علت ديابت چاقي، تغذيه نامناسب و كم تحركي و راهكار مقابله با بسياري از بيماري ها كنترل وزن، برنامه غذايي و ورزش است.
كارشناس ارشد فيزيولوژي ورزشي و مدير بزرگترين باشگاه بانوان در غرب گيلان نيز در اين كارگاه گفت: پياده‌روي براي كاهش وزن و تناسب اندام مقيد است و تبليغات باشگاه ها براي كاهش وزن، غيرعلمي و غيركارشناسي و براي سلامتي خطرناك است.
مهتاب سردي افزود: تناسب وزن با آب درماني، گياه درماني و خوردن آدامس و شكلات لاغري مبناي علمي ندارد و عوارض جبران ناپذير خواهد داشت.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع و سه هزار و 500 ورزشكار در 35 هيات ورزشي آن ساماندهي شده است.
7105 / 7124/2007