«آیت الله عندلیب» از عضویت در جامعه مدرسین استعفا كرد

قم - ایرنا - آیت الله محمد عندلیب همدانی روز یكشنبه ششم آبان ماه، در نامه ای به آیت الله یزدی، رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از عضویت در این جامعه استعفا كرد.

به گزارش ایرنا، متن این نامه وی ، بدین شرح است:
محضر جناب آیت الله یزدی رئیس محترم شورای عالی جامعه مدرسین
سلام علیكم
نامه حضرتعالی به محضر مبارك مرجع بزرگوار شیعه حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی دامت بركاته هرگونه تردیدی را كه تاكنون در باره ادامه عضویت در آن جامعه محترم داشتم مرتفع كرد چه اینكه به این نتیجه قطعی رسیدم كه تفسیر من از استقلال حوزه و جایگاه رفیع مرجعیت با دیدگاه جنابعالی و همفكران شما در جامعه محترم مدرسین هیچگونه هماهنگی ندارد و عملا امكان همكاری وجود ندارد و لذا از ادامه عضویت در آن جامعه معذورم.
آیت الله عندلیب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، متن نامه را تایید و از ارائه توضیحات بیشتر خودداری كرد.
** در پی انتشار تصاویری از آیت الله سید موسی شبیری زنجانی از مراجع عظام تقلید در فضای مجازی؛ آیت الله محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طی نامه ای خطاب به این مرجع تقلید خواستار رعایت شئون مرجعیت و احترام نظام اسلامی حاكم شد. آیت الله محمد یزدی در متن نامه خود كه دیشب منتشر شده، آورده است: پیرو انتشار تصاویری در فضای مجازی از حضرتعالی در كنار برخی افراد مسئله دار كه برای نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری«دام ظله العالی» احترامی قائل نیستند؛ بدین وسیله به عرض می‌رساند، این موضوع ناراحتی و تعجب مقلدین و حوزیان را در پی داشته است. نامه حاكیست: لازم به ذكراست، اینجانب نیز در دو مرحله با حضرتعالی مكاتباتی در مورد برخی از مسائل دیگر داشته ام كه جواب قانع كننده ای دریافت نكردم؛ لذا این نامه رابه ناچار به صورت سرگشاده خدمتتان ارسال ‌كردم،چگونه می‌شود، حضرتعالی كه فرصتی برای ملاقات با هیات رئیسه مجمع عمومی اساتید را ندارید، فرصت می‌كنید در منزل آقایی در تهران حاضر شوید و با این آقایان ملاقات داشته باشید!. در ادامه این نامه افزوده شده است: یادآور می‌شوم مقام و احترام شما در سایه احترام به نظام اسلامی حاكم، رهبری و شأن مرجعیت است، پس لازم است این احترام و شئون مرجعیت را رعایت فرموده و ترتیبی اتخاذ فرمائید این گونه مسائل دیگر تكرار نگردد.
7405/ 6133/