هشتمین كنگره بین المللی انجمن ایران شناسی اسپانیا برگزار می شود

تهران-ایرنا- تالارعلامه امینی دانشگاه تهران از 13 آبان ماه به مدت دو روز میزبان هشتمین كنگره بین‌المللی انجمن ایران شناسی اسپانیا است در این كنگره 13 سخنران به بیان نظرات خود می پردازند.

به گزارش روز یكشنبه گروه دانشگاه ایرنا از دانشگاه تهران، هشتمین كنگره بین‌المللی انجمن ایران‌شناسی اسپانیا با هدف سازمان‌دهی و هدفمندی فعالیت‌ها و ایجاد ارتباط عمیق‌تر بین ایران‌شناسان، برگزار می شود .
در این كنگره علاوه بر سفیر اسپانیا در ایران، رئیس انجمن ایران‌شناسی اسپانیا، دبیر انجمن ایران‌شناسی اسپانیا، رئیس دانشگاه تهران، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تعدادی دیگر از اندیشمندان این حوزه شركت می كنند .
سید احمدرضا خضری ، مدیر كل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران گفت: در این كنگره 13 مقاله در بخش دبیرخانه داخلی و 15 مقاله در بخش دبیرخانه خارجی برگزیده شده است كه متعلق به اعضای هیئت علمی و دانشجویان ایرانی است كه پس از داوری برگزیده شده‌اند .
وی همچنین از برگزاری دو نمایشگاه در حاشیه هشتمین كنگره خبر داد و افزود: یكی از این نمایشگاه‌ها فاخرترین آثار حوزه ایران‌شناسی در تالار ایران‌شناسی كتابخانه مركزی است و دیگری نمایشگاهی از نقشه‌های تاریخی در مورد ایران توسط اروپایی‌ها و به‌ویژه اسپانیایی‌هاست كه با همكاری مؤسسه كارتوگرافی و جغرافیایی سحاب تهیه شده است.
**9489**1601**