بيش از 69 هزار تن كالا از راه آهن آستارا صادر شد

آستارا - ايرنا - مديركل گمرك آستارا گفت: 69 هزار و 80 تن كالا در قالب يك هزار و هفت واگن قطار امسال از راه آهن اين شهرستان به خارج از كشور صادر شد.

رسول اميدي روز يكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: از ابتداي سال جاري تا پايان مهرماه، 79 هزار و 498 تن كالا در قالب يك هزار و 325 واگن به بارانداز راه آهن آستارا وارد و 69 هزار و 80 تن كالا در قالب يك هزار و هفت واگن از آن خارج شده است.
وي افزود: لوازم خانگي، سراميك، سيمان، ميوه ، سنگ و كلينكر از كالاهاي صادره به كشورهاي روسيه، گرجستان و آذربايجان بوده و از آن كشورها، تخته ام دي اف و غلات وارد شده است.
اميدي ادامه داد: گمرك بارانداز از اوايل تيرماه امسال فعال و از آن مدت تا پايان مهرماه، 9هزار و 331 تن كالا با 123 واگن حمل و نقل شده و با استقرار سازمان هاي خدمات رسان حوزه تجارت، صادرات، واردات و حمل و نقل در بارانداز، راه آهن آستارا - آستارا رونق بيشتر خواهد گرفت.
راه آهن آستارا-آستارا بين ايران و جمهوري آذربايجان، فروردين ماه امسال افتتاح شد.
اداره كل گمرك آستارا در امور واردات و صادرات قطعي كالا، ورود و خروج موقت، تعاوني مرزنشينان، حمل و نقل داخلي و خارجي، صدور موافقت نامه تجارت بين المللي و برگ خروج خودرو، امور مسافري، مرجوعي، امانت هاي پستي و قضايي فعاليت مي كند.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان و نوار مرزي جمهوري آذربايجان واقع است.
2007 / 7124/7105