زائران اربعین حسینی بازگشت خود را به روزهای آخر هفته نیندازند

كربلا- ایرنا- میر مسعود حسینیان به رسیدن زائران میلیونی اربعین حسینی به كربلای معلی اشاره كرد و از آنها خواست با توجه به حجم زیاد زائران پس از انجام اعمال زیارت خود به كشور بازگردند و سفرشان را به روزهای آخر هفته موكول نكنند.

سركنسول جمهوری اسلامی ایران شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تاكید بر استقبال كم نظیر زائران ایرانی از مراسم اربعین حسینی امسال با اشاره به نظر شماری از مراجع عظام تقلید مبنی بر چند روز بودن مراسم اربعین حسینی و این كه لازم نیست زائران حتما در روز اربعین در كربلای معلی باشند، خواستار بازگشت زودتر زائران حسینی به ایران و شهرهای خود شد.
وی همچنین به زائران اربعین حسینی توصیه كرد كه با توجه به حجم میلیونی زائران در كشور عراق، در مسیر بازگشت صبر و تحمل پیشه نمایند تا خدای ناكرده در مسیر بازگشت مشكلی برای این عزیزان رخ ندهد.
حسینیان همچنین به زائران اربعین حسینی توصیه كرد كه به هیچ وجه پس از پایان تاریخ ویزا در عراق نمانند چرا كه در این صورت جریمه خواهند شد و مشكلات زیادی برای آنها به وجود خواهد آمد.
سركنسول كشورمان درعراق درباره وضعیت واگذاری دینار عراقی به زائرانی كه پول آن را در كشور پرداخته اند در باجه بانك ملی در كربلای معلی نیز گفت: برای واگذاری دینار عراقی به زائران اربعین حسینی شعبه دوم بانك ملی در كربلا آغاز به كار كرده و این امر سبب شده تا حدودی مشكلات ارزی زائران كمتر شود ولی باز نیاز است شعب واگذاری ارزی بانك ملی در كربلا افزایش یابد تا با توجه به حجم زیاد زائرانی كه در حال ورود به كربلا هستند، مشكلات كمترشود.
شبد**1953**1010

سرخط اخبار جامعه