۵ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۲۵
کد خبر: 83080575
۰ نفر
حدود دو تن پاي مرغ فاسد در آستارا امحاء شد

آستارا - ايرنا - رئيس شبكه دامپزشكي آستارا از كشف و امحاء يك هزار و 800 كيلوگرم پاي مرغ فاسد در اين شهرستان به منظور تامين سلامت تغذيه خبر داد.

بهرام پورضرب غروب شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: اين محموله فاسد با خودروي نيسان از يك مرغداري در رشت بارگيري و به مقصد اردبيل حمل مي شد كه امروز توسط عوامل انتظامي ايست بازرسي قلعه آستارا كشف و به شبكه دامپزشكي تحويل داده شد.
وي افزود: محموله كه قبل از فساد حدود 70 ميليون ريال بها داشته، امحاء و راننده متخلف آن دستگير و به مراجع قضايي معرفي شد.
رئيس شبكه دامپزشكي آستارا اظهار كرد: پاي مرغ، علاوه بر مصرف صنعتي حاوي بسياري از پروتئين ها، ويتامين ها و مواد معدني است و پزشكان مصرف آن را به مبتلايان به كمبود كلسيم و پوكي استخوان پيشنهاد مي كنند.
پورضرب ادامه داد: همچنين 42 هزار قطعه جوجه يك روزه به ارزش 13 هزار دلار از مركز استان گيلان براي صادرات به جمهوري آذربايجان به آستارا منتقل شده بود و كارشناسان شبكه دامپزشكي اين شهرستان، از نظر بهداشت و سلامت به روند صادرات آن نظارت كردند.
هفت واحد مرغداري با ظرفيت توليد يك ميليون و 176 هزار قطعه مرغ در هر 45 روز، در آستارا فعال است. اين شهرستان گردشگرپذير با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124/2007