آمادگی مدیریت بحران فصل سرما در استان مركزی وجود دارد

اراك - ایرنا - مدیركل مدیریت بحران استانداری مركزی گفت: آمادگی كامل برای مدیریت حوادث طبیعی به ویژه در فصل سرد سال در این استان وجود دارد.

«حمید غیاثی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شرایط جوی به صورت مستمر رصد شده و در موارد خاص اخطار و هشدار به فرمانداران شهرستان های استان مركزی داده می شود و با برگزاری نشست های ستاد مدیریت بحران در سطح شهرستان ها و استان پیش آمادگی لازم برای مدیریت بحران و رویارویی و مقابله با حوادث طبیعی احتمالی در استان وجود دارد.
وی ادامه داد: صرفه جویی و رعایت ایمنی در مصرف گاز طبیعی در واحدهای صنعتی و خانگی برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی، آمادگی هرچه بیشتر دستگاه های خدمت رسان و راهداری برای ارایه خدمت در فصل زمستان و افزایش مشاركت هرچه بیشتر دستگاه ها در مقابله با بحران در نشست های مدیریت بحران مورد تاكید قرار گرفته است.
مدیركل مدیریت بحران استانداری مركزی گفت: با توجه به اقدام های انجام شده در پی بارندگی شدید شب گذشته در مناطقی از استان به جزء برخی آبگرفتگی های سطحی هیچ گونه خسارت و حادثه ای گزارش نشده است.
غیاثی خاطر نشان كرد: پیش بینی هواشناسی حاكی از آن است كه در سال جاری بازندگی نسبت به سال گذشته بیشتر و در حد نرمال است و بر اساس اقلیم و موقعیت هر منطقه استان برنامه پیش آمادگی بحران زمستانه به صورت فعال تعریف شده است.
استان مركزی واقع در قلب ایران با یك میلیون و 414 هزار نفر جمعیت به عنوان یكی از قطب های مهم صنعتی و كشاورزی كشور شهرت دارد.
1955/6013/