اربعين حسيني عامل وحدت جهان اسلام است

آستارا - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان اردبيل گفت: اربعين حسيني عامل وحدت جهان اسلام و پياده روي 20 ميليوني آن، نشانگر پيوند ديني مسلمانان است.

به گزارش خبرنگار ايرنا آيت الله سيد حسن عاملي شامگاه جمعه در آستانه اربعين حسيني در مسجد محمد رسول الله (ص) آستارا افزود: نگاه ما به واقعه كربلا بايد برگرفته از سيره اهل بيت (ع) باشد و طايفه گري و اختلاف افكني در سيره و سنت آنها جايي ندارد.
وي بيان كرد: گروه هاي بسياري با نام اسلام و راه اندازي شيعه انگليسي و تسنن آمريكايي در جهان، تيشه بر ريشه تفكر ناب حسيني مي زنند و مسلمانان بايد به اين امر آگاه باشند.
وي ادامه داد: حسين (ع) قرآن را از خطر تحريف نجات داد و با تفسير درست آن، پايه هاي ظلم را متزلزل و در كربلاي معلي مدرسه اي از عزت، ايثار و بصيرت ايجاد كرد.
امام جمعه اردبيل گفت: جهان به تفكر حسين (ع) نياز دارد و انديشه والاي او بايد به منظور حاكميت نظام سياسي شيعه، در جهان جاري شود.
عاملي اظهار كرد: آمريكا با همكاري صهيونيسم و پرورش گروهك‌هاي تروريستي قصد پايمال كردن كرامت انسان را دارد و در اين حال، اتحاد مسلمانان و شيعيان ضرورتي غير قابل انكار است.
او افزود: مسلمانان در اجتماع عظيم و ميليوني اربعين حسيني، عقايد راستين و انديشه هاي پاك خود را فرياد مي زنند و جلوه هايي از ولايتمداري جهان اسلام را به نمايش مي گذارند.
مداحي و ذكر مصيبت شهيدان كربلا از ديگر بخش هاي اين آئين معنوي بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124/2007