امام جمعه آستارا:پياده روي اربعين نمايش تمدن نوين اسلامي است

آستارا - ايرنا - امام جمعه آستارا گفت: همايش پياده روي اربعين نمايش تمدن نوين اسلامي و بهترين فرصت تبليغ مكتب اسلام و اهل بيت (ع) به جهانيان است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام كاظم حافظ نيا در خطبه هاي آئين عبادي سياسي نماز جمعه در مصلي آستارا افزود: پياده روي اربعين بزرگترين تجمع بشريت با ويژگي هاي منحصر بفرد است و رسانه هاي معاند، چشم ديدن اين حركت عظيم معنوي را ندارند.
وي بيان كرد: تلاش ها و خدمات ارائه شده به زائران خارجي اربعين در آستارا نسبت به سال گذشته با كيفيت بود و دستگاه هاي متولي، در زمان بازگشت زائران به كشورهاي خود نيزبه خدمات رساني در موكب ها بپردازند.
وي با اشاره به فرا رسيدن هفته كتاب و كتابخواني، گفت: مقام معظم رهبري بهترين الگوي كتابخواني هستند و اميدواريم با اجراي طرح هاي مختلف فرهنگي، زمينه گرايش مردم به مطالعه فراهم شود.
خطيب جمعه آستارا هفته بسيج دانش آموزي را گرامي داشت و بيان كرد: در جنگ تحميلي، افرادي نظير شهيد فهميده در مقابل دشمن ايستادند و بايد بصيرت و اقتدار شهداي نوجوان براي ما الگو باشد.
حافظ نيا افزود: بسياري از بندهاي كارگروه FATF (كارگروه ويژه اقدام مالي) از سال 95 در كشور اجرا مي شود اما در تبادلات بانكي تاثير ندارد و نمايندگان مجلس در تصويب لوايح، به بيانات و روشنگري هاي مقام معظم رهبري توجه كنند.
امام جمعه آستارا گفت: در كشور يمن در شرايط سكوت مجامع بين المللي، جنايت روي مي دهد و اي كاش رسانه ها و كشورها به اندازه قتل خاشقچي روزنامه نگار عربستاني، به كشتار مردم مظلوم يمن نيز اهميت مي دادند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030