نشریه ایتالیایی: ایران، سرزمینی كه باید كشف كرد

رم - ایرنا - نشریه ایتالیایی 'فانوس' با انتقاد از 40 سال تبلیغات منفی رسانه های غربی علیه ایران، نوشت: ایران سرزمینی است كه باید آنرا كشف كرد. سرزمینی كه ده ها قوم در كنار همدیگر و با آرامش ، هماهنگی و احترام متقابل زندگی می كنند.

به گزارش ایرنا، این نشریه آنلاین ایتالیایی با انتشار تصاویری از برخی اماكن دیدنی تهران، از جمله حرم امام خمینی (ره) و برج میلاد، افزود: اگر یك غربی تنها با شناختی كه بر پایه تبلیغات منفی رسانه ها از ایران دارد، تصمیم بگیرد امروز به این كشور سفر كند، وقتی به مقصد می رسد، حیرت زده خواهد شد.
فانوس با اشاره به اینكه 'رسانه ها با اخبار دروغین خود ما را 40 سال از این كشور زیبا رانده اند' نوشت: اگر انتظار داشته باشیم كه با سفر به ایران، شاهد كشوری خواهیم بود كه در آن سركوب، نقض حقوق بشر، بردگی زنان و بمب های اتمی آماده پرتاب به سوی اسرائیل، در هر گوشه و كنار وجود داشته باشد، یقینا بسیار مایوس می شویم.
فانوس افزود: تنها با سفر كردن به این كشور می توانیم نظری روشن از آنچه ایران و ملت آن هستند، داشته باشیم. آنچه پس از سفر به این كشور در ذهن ما حك شده باقی خواهد ماند، تصویر كشوری قوی و پرافتخار، غنی در فرهنگ و با زیبایی های هنری و طبیعی با ارزش است.
این نشریه نوشت: ایرانیان ملتی بشاش و مهربان و آماده باز كردن درها برای استقبال از هر كسی هستند. ملتی كه با آرامش زندگی می كند، جایی كه ده ها قوم مختلف از جمله یهودیان در كنار همدیگر و با هماهنگی و احترام متقابل زندگی می كنند. در ایران واقعیت ها بر دروغ ها (تبلیغات رسانه ای غرب) پیروز می شوند.
شبس**اروپام**461 **1917