۳ آبان ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۳۱
کد خبر: 83078227
۰ نفر
تند باد استان مركزي را فرا مي گيرد

اراك - ايرنا - مسئول پيش بيني اداره كل هواشناسي استان مركزي گفت: تندباد با سرعت 80 كيلومتر بر ساعت فردا (جمعه) برخي از نقاط مختلف اين استان را فرا مي گيرد.

«رضا مرادي» روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: گزارش ايستگاه هاي هواشناسي نشان دهنده افزايش نسبي دما است كه علت آن ورود جبهه گرم يك سامانه بارشي است.
وي بيان كرد: اين سامانه بارشي از ساعات آتي مناطق شمال غرب كشور را تحت تاثير قرار مي دهد وپس از آن دامنه ناپايداري ها به نوار غربي، مركزي و نوار شمال و شمال شرق كشور مي رسد.
مسئول پيش بيني اداره كل هواشناسي استان مركزي ادامه داد: اين سامانه در استان از ساعات عصر موجب افزايش تدريجي ابرناكي مي شود و بر ميزان سرعت باد در استان مركزي نيز تا فردا (جمعه) اضافه مي شود.
مرادي تصريح كرد: شدت وزش باد در برخي از مناطق استان مركزي به ويژه مناطق غرب و شمال بيشتر پيش بيني شده است.
وي گفت: فعاليت بارشي اين سامانه فردا (جمعه) كمتر از نوار غربي كشور است اما گاهي بارش باران يا رگبار و رعدو برق در استان دور از انتظار نيست و بارش ها بيشتر در ساعات عصر و جمعه شب و بامداد شنبه پيش بيني شده است.
مسئول پيش بيني اداره كل هواشناسي استان مركزي افزود: بارش ها در روز شنبه به صورت رگبار و رعد و برق تداوم دارد و احتمال وزش باد شديد موقتي نيز در اين روز پيش بيني شده است.
مرادي بيان كرد: با عبور سيستم بارشي روز شنبه و به دليل ريزش هواي سرد، دماي هوا بين چهار تا پنج درجه كاهش مي يابد.
وي گفت: ساوه با بيشينه دماي 26 و چهار دهم درجه سانتيگراد بالاي صفر گرمترين و كميجان با كمينه دماي پنج و 6 دهم درجه سانتيگراد بالاي صفر خنك ترين شهر اين استان در 24 ساعت گذشته بوده است.
241 ميليمتر بارندگي در سال زراعي گذشته (اول مهرماه سال 96 تا اول مهرماه سال 97) در استان مركزي به ثبت رسيده است.
3005/6013/