چهارمین كنفرانس مهندسی مخابرات ایران در تبریز آغاز شد

تبریز- ایرنا- چهارمین كنفرانس 2 روزه مهندسی مخابرات ایران با شركت متخصصانی از مراكز علمی و دانشگاهی سراسر ایران امروز /چهارشنبه/ در دانشگاه تبریز آغاز شد.

به گزارش ایرنا، دبیر علمی چهارمین كنفرانس مهندسی مخابرات در مراسم افتتاحیه آن گفت: حدود 80 مقاله به دبیرخانه ارسال شده كه از این تعداد 36 مقاله به صورت شفاهی و 14 مقاله در قالب پوستر ارایه می شود.
میرهادی سیدعربی بیان كرد: همزمان با برگزاری كنفرانس، كارگاه‌های آموزشی با حضور صاحب‌نظران دانشگاهی، صنعتی و سازمان‌های مربوط برگزار می شود.
رییس دانشكده مهندسی برق و كامپیوتر دانشگاه تبریز نیز در آیین افتتاحیه این كنفرانس اظهار داشت: اكنون كه دشمنان با ترفندهای مختلف از جمله تحریم می خواهند مانع توسعه ما شوند، باید دانشگاه ها با توسعه همكاری های خود با صنعت و رفع بسیاری از نیازهای جامعه در توسعه پایدار كشور نقش مهمی داشته باشند.
ضیاالدین دائی گفت: شركت های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها با تبدیل علم به ثروت می توانند برای تحقق اقتصاد دانش بنیان به رفع مشكلات جامعه كمك كنند.
به گفته وی باید بستر را برای فارغ التحصیلان با استعداد و نخبه دانشگاه ها در جامعه فراهم كرد تا آنها به حال خود رها نشوند و دیگر كشورها از ظرفیت های آنها استفاده نكنند.
وی با اشاره به ظرفیت های دانشكده برق و كامپیوتر دانشگاه تبریز گفت: اكنون این دانشكده با داشتن 60 نفر هیات علمی، 2 هزار دانشجو، 30 آزمایشگاه، چندین مراكز نوآوری و تحقیقاتی یكی از بزرگترین دانشكده های تبریز محسوب می شود.
وی بیان كرد: چهارمین دوره كنفرانس مهندسی مخابرات ایران با هدف رصد حوزه‌های نوظهور مهندسی مخابرات و گسترش هم‌اندیشی فعالان و صاحب‌نظران دانشگاهی و صنعتی برگزار می شود.
رییس دانشكده مهندسی برق و كامپیوتر دانشگاه تبریز اظهار داشت: فراهم كردن زمینه‌ای برای تبادل افكار بین پژوهشگران، ارایه دستاوردهای جدید علمی و پژوهشی، آشنایی با مسائل و دستاوردهای روز و دریافت آموزش‌های كوتاه‌مدت در زمینه تمام محورهای حوزه تخصصی مهندسی مخابرات از رویكردهای چهارمین كنفرانس مهندسی مخابرات است.
دانشگاه تبریز با بیش از 21 دانشكده، 800 عضو هیات علمی و بیش از 24 هزار دانشجو، دومین دانشگاه قدیمی كشور است.
3093/518