زیارت اربعین انسجام شیعیان را حفظ می كند

قم - ایرنا - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: زیارت اربعین و حضور در این آیین، علاوه بر احیا شعار حسینی، انسجام شیعیان را نیز حفظ می كند.

به گزارش ایرنا، وی روز چهارشنبه در پایان درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم با بیان اینكه اربعین اثر تكوینی دارد، افزود: زیارت امام حسین(ع) در اربعین شعار شیعه است و باید حفظ شود.
وی با اشاره به توطئه های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و مكتب تشیع، شركت در زیارت اربعین را مایه حیات دانست.
آیت الله سبحانی ادامه داد: دشمنان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، مشكلی با ما نداشتند و مسائل را در سفارت خودشان برای ما دیكته می كردند، اما اكنون كه ما براساس كتاب و سنت عمل می كنیم و مستقل شده ایم، این مسائل برای آن ها سنگین شده است.
وی گفت: اكنون كه دستشان از همه جا كوتاه شده، با اظهار ناخرسندی و شوراندن دولت های مرتجع عرب علیه ما، ایران هراسی به راه انداخته اند.
این مرجع تقلید تاكید كرد: ایران برای كسی مایه هراس نبوده و مركز اطمینان و قدرت است؛ اگر همین هایی كه از ایران می ترسند از جای دیگر بِبُرَند و بر سفره اسلام برگردند، آرامش بیشتری پیدا خواهند كرد.
آیت الله سبحانی گفت: نه تنها از ایران، بلكه از كشورهای غربی و شرقی برای زیارت در یك منطقه جمع می شوند، اما تحت این زیارت باید به شعار حسینی كه همانا « هیهات من الذله » است، عمل كنند.
وی افزود: در تاریخ بشر نخوانده ام كه 10 میلیون جمعیت در یك روز در یك منطقه برای یك هدف جمع شوند كه این امر خیلی بی سابقه است.
/2085/ 1175