سومین برنز تیم ملی كشتی آزاد به نام كریمی ثبت شد

تهران - ایرنا - علیرضا كریمی آزادكار وزن 92 كیلوگرم ایران در دیدار رده بندی در رقابت های قهرمانی جهان با پیروزی مقابل حریف گرجستانی سومین مدال برنز ایران را كسب كرد.

به گزارش ایرنا، رقابت های كشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال 2018 جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در سالن اسپورت هال بوك شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
علیرضا كریمی امشب (دوشنبه) در دیدار رده بندی وزن 92 كیلوگرم كشتی آزاد قهرمانی جهان مقابل «داتو مارساگیشویلی» دارنده مدال برنز المپیك ۲۰۱۲ لندن از گرجستان با نتیجه 12 بر یك به پیروزی رسید و به مدال برنز رسید. كریمی در پیكارهای جهانی سال 2015 در آمریكا نیز مدال برنز گرفته بود.
كریمی روز گذشته (یكشنبه) در دیدارهای مقدماتی این وزن در دور نخست مبارزه های وزن 92 كیلوگرم ابتدا با نتیجه 10 بر صفر «ریكاردو بائز» از آرژانتین را شكست داد. این آزادكار كرجی تیم ملی در دور دوم موفق شد «شریف شریف اف» كشتی گیر كهنه كار جمهوری آذربایجان و دارنده مدال طلای المپیك و جهان را با نتیجه هفت بر صفر از پیش رو بردارد.
كریمی در این مرحله نیز با پیروزی مقتدرانه 12 بر یك برابر «باتیربك چاكولوف» از روسیه به نیمه نهایی راه یافت.
دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی های آسیایی در دیدار نیمه نهایی مقابل جی دن كاكس دارنده مدال برنز جهان و المپیك از آمریكا با حساب 5 بر 2 شكست خورد و نتوانست به فینال راه یابد.
تیم ملی كشتی آزاد ایران پیش از این دو مدال برنز توسط حسن یزدانی و پرویز هادی در وزن های 86 و 125 كیلوگرم كسب كرد و محمد باقر یخكشی و عزت الله اكبری در وزن های 61 و 79 كیلوگرم پنجم شدند.
مجتبی گلیج، یونس امامی، رضا اطری، امیرحسین مقصودی و مصطفی حسین خانی 5 آزاد كار حذف شده از مسابقات جهانی هستند.
به این ترتیب تیم ملی كشتی آزاد ایران بدون كسب مدال طلا و حتی بدون داشتن وداع تلخی همچون سال گذشته با پیكارهای كشتی قهرمانی جهان داشت.
ورزشی**1067**شبس**1613