حريف بلاروسي مدال برنز را از چنگ اكبري درآورد

تهران - ايرنا - عزت الله اكبري آزاد كار وزن 79 كيلوگرم ايران در ديدار رده بندي پيكارهاي قهرماني جهان در مجارستان با شكست مقابل حريفي از بلاروس از كسب مدال برنز باز ماند.

به گزارش دوشنبه شب ايرنا، رقابت هاي كشتي آزاد و فرنگي قهرماني سال 2018 جهان روزهاي 28 مهر تا 6 آبان در سالن اسپورت هال بوك شهر بوداپست مجارستان برگزار مي شود.
اكبري دارنده مدال نقره رقابت هاي جهاني امشب در ديدار رده بندي وزن 79 كيلوگرم مقابل علي شعبان‌اف دارنده مدال برنز جهان از بلاروس قرار گرفت.
اكبري در يك دقيقه مانده به پايان كشتي در حالي كه 8 بر 2 از حريف عقب بود با خاك كردن مداوم حريف توانست كشتي را به تساوي بكشاند كه در ثانيه هاي پاياني كشتي نيز توانست خود را به پشت حريف برساند و با موافقت رييس تشك دو امتياز ديگر به اكبري داده شد.
در اين لحظه مربيان بلاروسي به اين راي اعتراض كردند كه با راي هيات ژوري دو امتياز از اكبري گرفته شد تا آزادكار كشورمان با نتيجه 8 بر 8 كشتي را با بد شانسي واگذار كند و به رتبي پنجمي قناعت كند.
اكبري روز گذشته ( يكشنبه ) در مسابقات مقدماتي و در دور نخست در مصاف با «جاني بور» دارنده مدال نقره زير 23 سال اروپا از فرانسه با نتيجه 10 بر 2 به پيروزي رسيد. دارنده مدال نقره جهان در كشتي دوم مقابل «سوسوكه تاكاتاني» دارنده مدال نقره جهان از ژاپن در حالي كه تا ثانيه هاي پاياني 2 بر يك از حريف عقب بود موفق شد با خاك كردن حريف در نهايت اين مبارزه را 3 بر 2 به سود خود پايان دهد و به مرحله يك چهارم نهايي راه يابد. اين آزادكار جويباري تيم ملي در اين مرحله نيز «گريگور گريگوريان» از ارمنستان را 7 بر 4 شكست داد و به نيمه نهايي راه يافت.
اكبري در ديدار نيمه نهايي مقابل جبرئيل حسن اف دارنده مدال برنز جهان و المپيك از جمهوري آذربايجان در فاصله 20 ثانيه مانده به پايان مبارزه در حالي كه سه بر صفر پيش بود با عدم مديريت كشتي نتيجه را 3 بر 3 به حريف خود واگذار كردو زا راه يافتن به فينال باز ماند.
مجتبي گليج، يونس امامي، رضا اطري، اميرحسين مقصودي و مصطفي حسين خاني 5 آزاد كار حذف شده از مسابقات جهاني هستند.
تيم ملي كشتي آزاد ايران در چهار وزن نخست موفق شد دو مدال برنز توسط حسن يزداني و پرويز هادي در وزن هاي 86 و 125 كيلوگرم كسب كند.
ورزشي**1067*شبس*1488 **