۳۰ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۰۹
کد خبر: 83075043
۰ نفر
تكمیل و ساخت طرح های ورزشی عملیاتی می شود

كرج - ایرنا- وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینكه امسال با محدودیت‌های منابع درآمد عمومی كشور مواجه هستیم، گفت: اما به وعده خود در زمینه تكمیل و ساخت طرح های ورزشی عمل می كنیم.

به گزارش ایرنا، محمد سلطانی فر عصر دوشنبه در آئین گشایش مجموعه پارك آبی شهرستان فردیس استان البرز با بیان اینكه چند طرح بزرگ ورزشی همزمان با دهه فجر امسال در كشور به بهره برداری می رسد، افزود: گشایش طرح های ورزشی بزرگ فجر چهلم در كشور آغاز شده است.
وی بیان داشت: تكمیل و بهره برداری از طرح های فجر چهلم را از هفته دولت امسال آغاز كرده‌ایم به‌طوری ‌كه وعده داده‌ایم 2 هفته یك ‌بار طرح های بزرگ از جمله چند استادیوم در كشور افتتاح ‌شود كه این روند آغاز شده است.
سلطانی فر گفت: استادیوم بزرگ ورزشی فولاد اهواز و پیست دوچرخه‌سواری كرمان در آینده‌ای نزدیك به بهره برداری می رسند.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینكه دهه فجر محدود به 10 روز نیست، افزود: برای ما دهه فجر ایام میان هفته دولت تا دهه فجر است.
وی با تجلیل از دستاوردهای ورزشكاران ایرانی در رقابت های پاراآسیایی اظهارداشت: نتایج این رقابت ها برای كشورمان استثنایی بود.
سلطانی فر افزود: رهآورد این رقابت ها با كسب 62 مدال رنگارنگ برای ایران اسلامی همراه شد.
وی گفت: امسال ورزشكاران ایرانی در عرصه های جهانی و بین المللی افتخارآفرینی كردند كه نتایج خوب تیم ملی فوتبال در جام جهانی و دستاوردهای ورزشكاران ما در بازی‌های آسیایی از جمله این افتخارات است.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به كسب نتایج ورزشكاران ایرانی در این رقابت ها افزود: ورزشكاران ایرانی توانستند پس از دو دوره كسب عنوان چهارمی در آسیا به‌عنوان سومی نیز دست پیدا كنند.
وی اظهارداشت: ورزشكاران ایرانی هفته گذشته توانستند در المپیك جوانان رتبه 24 ایران را طی چهار سال گذشته به رتبه هفتم ارتقا داده و یك پله بالاتر از آمریكا بایستند.
وزیر ورزش و جوانان با تأكید بر اینكه مردم برای ورزش وقت می‌گذارند، بیان داشت: گرایش مردم به ورزش موجب می‌شود كه حضور بخش خصوصی پررنگ‌تر از گذشته باشد.
وی به حضور بخش خصوصی در دیگر حوزه‌ها مانند صنعت و كشاورزی اشاره كرد و گفت: مشاركت بخش خصوصی در بسیاری از حوزه‌ها روند رو به رشدی داشته است.
مجموعه ورزشی تفریحی پارك آبی فردیس در زمینی به مساحت سه هزار و 300 مترمربع با اشتغالزایی 45 نفر به بهره برداری رسید.
7413/ 6155/1772