بسته حمایتی دولت هنوز نهایی نشده است

تهران- ایرنا- مدیركل امور رفاهی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، خبر منتشر شده در شبكه های اجتماعی مبنی بر توزیع بسته حمایتی را غیرواقعی دانست و تصریح كرد كه هنوز این طرح در دولت نهایی نشده كه اجرایی شود.

«احمد رستمی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: هنوز در هیات دولت درباره جزئیات توزیع سبد حمایتی تصمیم گیری نشده و خبر توزیع این بسته از امروز، كذب است.
وی افزود: هر زمان كه جزئیات بسته حمایتی در دولت مصوب شود، زمان و نحوه توزیع آن نیز از سوی دولت از طریق رسانه های جمعی اعلام خواهد شد.
طرح توزیع بسته حمایتی با هدف حمایت و تامین معیشت كارگران و اقشار آسیب پذیر مطرح شد اما هنوز جزئیات و نحوه اجرای این طرح مشخص نیست.
«انوشیروان محسنی بندپی» سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در این باره گفته است؛ همه افرادی كه حقوق زیر 3 میلیون تومان دریافت می كنند، مستمری بگیران كمیته امداد و سازمان بهزیستی به علاوه كارگران فصلی مشمول دریافت بسته حمایتی می شوند.
با این حال امروز در فضای مجازی خبری مبنی بر آغاز توزیع سبد كالای حمایتی دولت منتشر شد كه به دنبال آن برخی شهروندان به تصور صحیح بودن خبر، برای دریافت آن به فروشگاههای بزرگ مراجعه كردند در حالی كه خبر از اساس غلط بود.
در شبكه های مجازی اینگونه عنوان شده بود كه مبالغ در نظر گرفته شده برای آن دسته از گروه‌هایی كه مشمول دریافت این سبد حمایتی می‌شوند، به حساب یارانه‌ سرپرست خانوار واریز شده و در فروشگاه‌های عرضه‌كننده این سبد حمایتی، امكان تهیه اقلام مصرفی خانوار برایشان مهیا شده است و فقط ارایه كارت ملی برای دریافت آن كافی است.
اقتصام9454*1070*2025