۳۰ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۲۲
کد خبر: 83074282
۰ نفر
معاون سابق مرتضوی، وكیل متهمان پرونده محیط زیست شد

تهران-ایرنا- رضا جعفری، معاون سابق سعید مرتضوی دادستان سابق تهران و سرپرست اسبق دادسرای كاركنان دولت كه اكنون از وكلای مورد اعتماد رئیس قوه‌قضاییه است، وكیل متهمان پرونده محیط زیست شد.

به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، پرونده موسوم به فعالان محیط زیستی بازداشت شده، هشت متهم دارد كه بر اساس آنچه محمدحسین آقاسی وكیل تعدادی از این متهمان گفته، اتهام پنج نفر از متهمان این پرونده با نظر دادستان تهران از جاسوسی به افسادفی‌الارض تغییر كرده و كیفرخواست جدید برای آنها صادر شده است.
پیشتر برای این افراد به اتهام جاسوسی كیفرخواست صادر و برای بررسی و اظهار نظر به دادستان تهران ارسال شده بود اما آن طور كه آقاسی گفته، دادستان تهران بر اساس مفاد نامه‌ای محرمانه، نظر قضایی خود را تغییر داده و خواسته برای این افراد به اتهام افساد فی‌الارض كیفرخواست صادر شود و بازپرس نیز پذیرفته است.
آقاسی گفته پرونده مراحل نهایی خود را طی می‌كند و هر هشت پرونده با هم به دادگاه می‌روند.
متهمان این پرونده وكلای منتخب خود را به دادسرا معرفی كردند اما دادسرا اعلام كرده، در پذیرش وكلا بر اساس تبصره موضوع ماده 48 آیین دادرسی كیفری عمل می‌شود و رضا جعفری، معاون سابق سعید مرتضوی دادستان وقت تهران و سرپرست اسبق دادسرای كاركنان دولت كه بعد از بازنشستگی، پروانه وكالت گرفته و یكی از وكلای مورد اعتماد رئیس قوه قضائیه به شمار می‌رود به عنوان وكیل این متهمان انتخاب شده است.
در حال حاضر فقط سام رجبی یكی از متهمان پرونده، وكیل منتخب و تعیینی دارد كه وكالت او بر عهده محمدحسین آقاسی است.
اجتمام *ع.ی * 3063