۳۰ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۰۳
کد خبر: 83074244
۰ نفر
تیم فوتبال نفت تهران منحل شد

تهران- ایرنا-مدیركل ورزش و جوانان استان تهران گفت:در حال حاضر تیم فوتبال نفت از جدول سازمان لیگ كنار گذاشته شده و امتیاز فعالیت این تیم لغو شده است.

تیم فوتبال نفت تهران پس از مشكلات فراوان مدیریتی و بلاتكلیفی در لیگ برتر (هفدهم )به لیگ دسته یك (آزادگان) سقوط كرد كه پس از دو هفته عدم حضور در برابر حریفان با نظر سازمان لیگ رتبه اش به دسته سه كشور تنزل یافت .
رضا گلمحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق نظر سازمان لیگ این تیم از جدول مسابقات دسته سه كشور خارج شده و طلب كاران آن می بایست طلب خود را از مجمع واگذاری وزارت نفت پیگیری كنند.
وی با بیان اینكه شنیده شده میزان طلب كادر فنی و بازیكنان، اداره مالیات، پیمانكاران و سایرین بیش از 35 میلیارد تومان بوده است گفت: بدهی این تیم طبق آمار هاكمتر از آن میزان بوده و باشگاه باید هرچه زودتر به بدهی خود رسیدگی كند.
مدیركل ورزش و جوانان استان تهران تصریح كرد: ورزشگاه خانگی این تیم مجموعه تختی تهران بوده كه طبق تعهد، تیم نفت باید 700 میلیون تومان برای چهار فصل بازی به ورزشگاه (برای هر بازی 45 میلیون تومان) پرداخت كند.
گلمحمدی با بیان اینكه تیم فوتبال نفت نابود شده است، افزود: علت این اقدام بی مبالاتی مجمع واگذاری وزارت نفت بود كه نتوانست این باشگاه را به بخش خصوصی واگذار كند .
وی ادامه داد : عدم تعهدات مالك باعث شد تا خریداران رغبتی برای سرمایه گذاری در این تیم نداشته باشند.
وی همچنین در خصوص حضور تیم فوتبال پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا، تمهیداتی برای جشن قهرمانی و یا نایب قهرمانی اتخاذ شده است گفت: قطعا برای حضور نماینده ایران فینال مسابقات تمهیداتی با وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس دیده شده است.
مدیركل ورزش و جوانان استان تهران تصریح كرد: پرسپولیس باید بدون هراس روزسه شنبه(اول آبان) با السد قطربازی كرده و صعود خود را به فینال قطعی كند.
تیم پرسپولیس در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا(10مهر ماه) توانست تیم السد را در كشور قطر با یك گل شكست دهد .
دیدار برگشت این 2 تیم روز سه شنبه(اول آبان ماه) از ساعت 18:30دقیقه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.
تهرام/7247/ 1539