یخكشی از كسب مدال برنز بازماند

تهران- ایرنا- محمد باقر یخكشی در دیدار رده بندی وزن 61 كیلوگرم در پیكارهای جهانی كشتی آزاد با شكست مقابل حریفی از آمریكا، نتوانست مدال برنز بگیرد و به كسب عنوان پنجم قناعت كرد.

به گزارش ایرنا، رقابت های كشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال 2018 جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در سالن اسپورت هال بوك شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
دیدارهای رده بندی و فینال چهار وزن نخست از ساعت 20 و 30 دقیقه یكشنبه شب به وقت ایران آغاز شد.
محمدباقر یخكشی آزادكار جوان تیم ملی در دیدار رده بندی وزن 61 كیلوگرم با ارایه كشتی ضعیف مقابل جوزف كولون از آمریكا نتیجه را 13 بر 2 به حریف واگذار كرد و در رده پنجم قرار گرفت.
یخكشی آزادكار بهشهری تیم ملی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه هفت بر صفر عباس رحمان اف دارنده مدال برنز آسیا از ازبكستان را مغلوب كرد. وی در دور بعد در مصاف با خولیس بونه رودریگوئز دارنده مدال برنز جهان از كوبا در حالی كه سه ثانیه به پایان كشتی مانده بود و از حریف با نتیجه 8 بر 6 پیش بود، با نتیجه 10 بر 8 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت.
یخكشی در این گروه با ایوان گویدا از رومانی را با نتیجه 11 بر یك شكست داد و راهی دیدار رده بندی شد.
تا لحظاتی دیگر حسن یزدانی و پرویز هادی آزادكاران وزن های 86 و 125 كیلوگرم نیز برای كسب مدال برنز به ترتیب باید به مصاف 2 حریف روسی شامل داورن كوراگلیف و آنزو خیزروف بروند.
در مسابقات چهار وزن دوم نیز علیرضا كریمی و عزت الله اكبری به دیدار رده بندی وزن های 92 و 79 كیلوگرم راه یافتند و رضا اطری و امیرحسین مقصودی نمایندگان وزن های 57 و 65 كیلوگرم نیز از دور مسابقات حذف شدند.
ورزشی**1067**9129